Avraham İşcen – Amerikan Klavuztaş’ının Gizemi

Yıl 1979, Amerika, Georgia eyaleti , Elberton’da sıcak bir Haziran ayında Tate Sokağındaki ofise öğle saatlerinde şık takım elbiseli birisi gelir ve bir anıt yaptırmak istediğini söyler.

 

Ofisteki herkes başka şeyler meşgul olduğu için sahibi bu esrarengiz şahısla görüşmeyi kabul eder. Fendley Granit’in direk olarak halka satılmadığını sadece toptan satış yapıldığını iletir. Bu talepte bulunan şahıs kendini Robert R.C. Christian olarak tanıtır. Gizemli şahıs yapılmasını istediği insanlık için yaptırmak istediği bu anıtla ilgili olarak detaylı bilgiler verir ve fiyatını öğrenmek ister. Fendley bu şahısı yarım saat kadar dinledikten sonra niyetinin ciddi olduğunu anlar ve ölçülere istinaden hesaplamalara başlar. Fendley ücretin yüksek olmasına rağmen şahısın hiç etkilenmediğini gözlemler. Christian, bu anıtı yaptırmak isteyenlerin Tanrı inancı olan küçük bir grup sadık Amerikalı olduğunu ifade eder ve niyetlerinin gelecek nesilere bir mesaj bırakmak istediklerini söyler. Bu inşaatı finanse eden grubun sponsorlarının isimlerinin gizli kalmasını istediklerini ve özellikle kendi isminin de bir takma ad olduğunu ifade eder.
İnsanlık tarihi boyunca bu tarz anıtlar bir olaya ve bir kişiye ithafen onları hatırlamak için yapılmıştır ama sadece bir anıt farklıdır. Bu anıt gelecek için bir kılavuz olması amacıyla yapılmıştır. Amerika’nın kendi Stonehenge’i 22 Mart 1980 senesinde Georgia eyaletinin uzak bir köşesinde ortaya çıktı. Bu dev taşkitabe 5.87 metre yüksekliğinde 110.000 kg ağırlığındadır. Bir levha merkezinde olmak üzere etrafında merkeze dönük 4 devasa levha bulunur. Bu taş levhalara dünyanın en yaygın konuşulan 8 dilinde 10 Adet emir yazılmıştır. Üstü yazılı dev taş levhalar astrolojik ve astronomik ölçekleri ve dönümleri işaret edecek şekilde inşaa edilmiştir. Kılavuztaşların inşa edileceği bölgenin tespiti konusunda özel mühendisler ve astronomlar görevlendirilmiştir.

Bazıları bu taşkitabenin veya kılavuztaşın dünyanın sonuna işaret ettiğini söylerken bazılarıda bu taşkitabe veya klavuztaşı dünyanın nüfusunun toplu kırımı için bir çağrı olarak görmektedir. Kılavuztaşın dik yüzeylerinde kullanılan diller sırasıyla İngilizce, İspanyolca, Swahili, Hintçe, İbranice, Arapça, Çince ve Rusçadır.
Kılavuztaşın üst zemininde bulunan kenarlarında ise saat yönünde dört kadim lisan olan Babil Çivi yazısı, Antik Yunanca, Sanskritçe ve Eski Mısır Hiyeroglifleriyle bu kılavuztaşlar bir mantık, sebep çağı olsun diye yazılmıştır.

10 adet emir’den 9 tanesi gayet normal gözükmesine rağmen 1.emir tamamen insanı okuduğu zaman şok edici ve dehşete düşüren bir ifade içermekteydi.

1. Doğa ile sürekli bir denge içinde insanlığı 500.000.000’nun altında tut.
2. Akıllıca üretim-sağlığı ve çeşitliliği artır ve daha geliştir.
3. İnsanlığı yeni yaygın bir dilde birleştir.
4. Tutku-iman-gelenek ve diğer uygunsuz şeylere hakim ol.
5. İnsanları ve milletleri adil yasalar ve adil mahkemelerle koru.
6. Tüm milletler içten yönetilsin, harici anlaşmazlık dünya mahkemesinde
çözümlensin.
7. Gereksiz yasa ve yetkililerden kurtul.
8. Kişisel hakları sosyal görevlerle dengele.
9. Gerçeği ödüllendir-güzellik-sevgi-sonsuz uyum ara.
10. Dünya üzerinde bir kanser olma-doğa için yer bırak-doğa için boşluk bırak.

Roskrüsyenler 16. yüzyılda merkezi Almanya’da kurulmuş ezoterik, yani dışa kapalı bir cemiyettir. Ana Sembollerini gül ve haç oluşturmaktadır. Öğretilerinin kaynağını Kabala, Hermetizm ve Eflatunculuk oluşturmaktadır. 16. Yüzyıl sonralarında sihir ve sapkınlık yaptıkları gerekçesiyle kapatılmışlardır. Bir takım Roskrüsyen araştırmacılar tarafından kıyamet felaketi sonrası insanların iyiliği için yapıldığı söylenmektedir. Her 30.000 yılda bir güneş fırtınası olacağı ve dünyayı etkileyeceği ve geriye kalanlara bu taşkitabelerin klavuz olması için inşa edilmiştir. Şu anda dünya nüfusunun yüzde 92’si bu kılavuztaşlarda yazılı olan mesajı okuyup anlayabilmektedir. Amerika Georgia’daki Kılavuztaşlara kuş bakışı bakıldığında Roskrüsyen cemiyetinin sembolizması görülmektedir.

haberrevizyon eylül 2012 avraham işcen 1 haberrevizyon eylül 2012 avraham işcen 2

HABER REVİZYON DERGİSİ EYLÜL 2012