R. Aytekin TÜRKER Birbirini Kilitleyenler…

Merhaba,

 
Tek yaşamayı yalnızlık olarak benimseyen insanlık için kaleme alıyorum bu yazımı, sıcak, ılık, soğuk hissedebildiğimiz güzelliklerin başlangıçları, hissettiğimiz ve yaşamamızın anlamı olan benzer duygu ve hislerin yüzlercesi var. Hangilerini yaşamayı biliyoruz? Hangilerini yaşadığımızı düşünüyoruz ya da yaşamadığımız duygu veya hisleri nasıl yaşayacağız? Neye göre hangi sıralamaya göre yaşıyoruz? Yaşadık? veya hiç yaşayamayacağımız duygularımız olacak mı?

 
Sadece bizlere öğretilen ve yaşatılan duygu ve hisleri yaşadığımızı biliyor muydunuz? Bunların kararını kimler neye göre vermişler veya neye göre yaşayıp neye göre hissediyoruz? Bugün korktuğumuz her ne varsa gerçekten korkmalı mıyız? Mutluluk kaynaklarımız bize göre mi yoksa bize öğretilenlere göre mi değişiklik gösteriyor? Kendimizi ne zaman iyi hissedebiliyoruz? Enerjimizi içimizin derin ufuklarını nasıl yaşayabiliyoruz?

 
Önce korkularını bırak bir kenara ve cesaretini toparlayıp mutlulukları huzuru da farklı farklı kenarlara yerleştir. Bakış açımızı genişletebilmek için kenar sayılarımızı genişletelim. Yaradılışın simgesi misali ortak bir sayı düşünüp bunu da 7 yapalım. Tüm kenarlar istediğin yerde olsun ve her istediğinde yer değiştirebilsinler şimdi tüm kötü bildiklerini ve seni kötü hissettiren şeyleri de bir kenara yerleştir. Ruhun tek başına kalsın yalnızlık diye adlandırdığın ve seni üzen bazen iyi hissettiren gerçekte adı tek başına olan konuma geç bir anda.

 
İşte sen; içindeki her şeyi temizlemiş arınmış hatta yazamadığım duyguları da kenarlara yerleştirmiş durumdasın. Rahatsız eden her ne varsa kilitlerini aç ve dışarıya çıkmalarını sağla kurtul ama sakın serbest bırakma! Onlar senin ve daima doğrusu ile yanlışı ile senin olacaklar başkalarının doğru ve yanlışları varsa içinde hemen kurtul onlar seni sen yapmaktan vazgeçiren kendin olmanı engelleyen en büyük etkenlerdir. Sarıl şimdi kendine tertemiz kendine sarıl düşün kendine bu güne kadar hiç kötülük yapmış mısın? Yaptıysan bunu sen mi yoksa başka etkenler mi sağlamış? Tek başına olmanın gücünü hisset bu yüce anı yaşa anahtarların senin elinde olduğunu artık gör serbest bıraktığın her şey senin ama onları her an kilitleyebilir her an yeniden açabilirsin.

 
Şimdi gerçek kurtulman gereken noktadayız. Sen kendini nerede? Ne zaman? Ne şekilde? Kilitli hissettin? ve hissediyorsun? Kimlerin yanında anahtar senin elinde? Kimlerin yanında anahtar başkalarının elinde? Ama farkında olman gereken özel bir gücün var. Bu güç sen yaratılırken sana hediye edilmiş bunu kullanmaya başla, bunu tanı, bu hediye senin var olman için verilmiş ve sadece senin hiç kimse bilmek zorunda da değil. Hiç kimse yaşamak zorunda da değil. Onu yaşatarak büyüt ve geliştir.

 
Kilitlenmiş insanlığın içinde,

 
BİRBİRLERİNİ KİLİTLEYEN VARLIKLARDAN OLMA!

 
Sen kilitle, sen aç, seni sen yaşa, seni sen olarak yaşasınlar.

 
Ve seni sen olarak kabul etsinler.

Haber Revizyon 2016 Nisan Editör

 

Haber Revizyon KAPAK  2016 Nisan

 

HABER REVİZYON DERGİSİ NİSAN 2016