Dr. Haydar Dümen – Fanteziler

Fanteziler, cinsel yaşamımızın çiçek bahçeleridir. Renk renk değişik boyut ve kokularla bizlere cinselliğin labirentlerinde zevk katsayımızı arttırmada yardımcı olurlar. En önemli cinsel organımız beynimizdir. Bu nedenle beyin sürekli canlı ve enerjik tutulmalıdır. İşte burada fanteziler işe yarar.

Beynimiz sınırsız özgürlüklerde kanat çırpan, ele avuca sığmayan bir kuş gibidir. Kendi engin maviliklerinde yakaladığı frekanslarla kendine bir dünya kurmuş ise “bunun ne kadarı bilimseldir, ne kadarı insanı tehlikeli dönemeçlere götürür” sorusunu örneklerle yanıtlayayım.

Öyle insan vardır ki, fanteziye kapalıdır. Özellikle kadınlar, bir fanteziyi bile eşlerine ihanet sanarak, özgür maviliklerinde uçan duygularını bastırılmış önyargılarla budayıverirler. Belki evlilikte, bir zaman diliminde fanteziye gerek duyulmaz ama bu konuda monotonluk günün birinde eşlerin kapısını çalar ve fantezi o zaman cankurtaran simidi gibi olur.

Öte yandan bazı insanlar da fantezisiz bir cinsel birliktelikten hiç zevk almazlar.

Çiftlerden biri fantezi düşkünü, öteki de bu konuya kapalıysa ne olacak? Birini coşturan şey, ötekinin midesini bulandırıyorsa, buralarda özveri nereye kadar olmalı? Hareket noktamızı bilim mi, insan hakları mı yoksa tabular mı belirleyecek?

Bu konuda kendi fantezinizi kendiniz bulun. Fantezinizin tutsağı olmayın. Partneriniz katılmıyorsa zorlamayın.Belirli sınırları da aşmayın. Hangi fantezi doğru, hangisi sakıncalı ve ne kadar süre devam edilebilir konuları eşe de bağlı olduğundan uzmanından öneri almanız gerekir.

Fanteziler düş dünyamızda özgürce uçtuğumuz sanal alemimizdir. Aslında bilinçaltı duygularımızın motive ettiği kimi zaman cinsel kişilik hakkında ipuçları veren fantezilerimiz herkese özel olup kimlik kartımızın arka yüzüdür. Fantezisiz bir dünya bu alanda yavan ve kısır sayılabilir.

Aslında buna da benzer; güzel bir yemek yerken masadaki çiçek, süs, düzen yemeğin tadına tat katar.

——————————————————————————————————————————————————————————–

FANTASIES

Fantasies are the flower gardens of our sexual lives. With different colors, sizes and scents, they help us to increase our coefficient of pleasure in the labyrinths of sex. The most important sexual organ of ours is our brain. Therefore the brain must always be kept live and energetic. At this point, fantasies work.

Our brain is like a handful bird fluttering through infinite freedoms. If it has built up a world with the frequencies that it had caught up in its open blues, I would like to answer how much of this is scientific and how much of it takes a person to dangerous corners.

There are such people who refuse fantasies. Especially women shear their emotions flying in their free blues with suppressed prejudices; thinking even only one fantasy is a betrayal to their spouse. In marriages, may be for a while, fantasies are not needed but one day monotony knocks on the door of one of the spouses and fantasies act like a life buoy.

On the other hand, there are people who do not feel pleased with sex without fantasies.

What will happen if one of the spouses is a fan of fantasies and the other is totally uninterested in them? If it is something that makes one horny and the other feel nausea then what is the limit for devotion? Is it science, human rights or taboos that will state our point of action?
Find your own fantasy yourself. Do not be a addicted to your fantasy. If your partner does not want to join you, do not insist and do not cross certain limits. Since which fantasy is right or unfavorable and how long could it be continued depends on the partner, you should get advice from an expert.

Fantasies are our virtual world where we fly freely in our dreams. In fact, our fantasies which motivate our subconscious emotions and sometimes give clues about the sexual personality are private and they are the other side of our identity cards. A world without fantasies may be considered as unsavory and unproductive. Actually it is like the flowers and decorations on the table and its order that brings more pleasure to the taste of the food.

haber revizyon temmuz 2013 haydar dümen 1 haber revizyon temmuz 2013 haydar dümen 2

HABER REVİZYON DERGİSİ TEMMUZ 2013

Bir cevap yazın