15 Temmuz Destanı Birinci Yılında

Türkiye İhracatçılar Meclisi Yönetim Kurulu, sektör ve birlik başkanlarının katılımıyla “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” anma programı gerçekleştirildi. Anmada bir yıl önceki acı tablonun ardından çalışma ve hedeflere odaklanma mesajı verildi.

 

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, “Türkiye’yi dünyanın ilk 10, Avrupa’nın ilk 3 ekonomisinden biri haline getirirsek, milli gelirimizi 25 bin doların üzerine, ihracatımızı 500 milyar dolara, dış ticaret hacmimizi 1.2 trilyon dolara çıkarırsak, TC pasaportunu dünyada en itibarlı pasaport haline getirirsek bu ihanetlerin hiçbirisini düşünüyor olmayacağız.” dedi.

 

30 ÜLKEYE TİCARET HEYETİ GÖNDERDİK

 

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, “Ülkemizin birlik ve beraberliğine, yüce milletimizin ise canına kastettiler. Ertesi gün, ‘Millet ihanete teslim olmadı’ diyerek kalkışmayı kınadık. Yine aynı gün durmak yok çalışmaya devam dedik. 30 ülkeye ticaret heyeti gönderdik. Türkiye İmaj Kampanyası ile 7 ülkede 2.4 milyar kişiye ulaşmayı hedefliyoruz. İhracatçılarımızla Milli Birlik Yürüyüşü’ne katılım sağlayacağız.” dedi.

HABER REVİZYON DERGİSİ AĞUSTOS 2017