Türkiye – AB Sorunlar Fırsatlar Senaryolar

Boğaziçi Üniversitesi-TÜSİAD Dış Politika Forumu 26 Nisan tarihinde “Türkiye-AB: Sorunlar, Fırsatlar ve Senaryolar” başlıklı bir toplantı düzenledi. Toplantıda Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki sorunlar, fırsatlar ve senaryolar değerlendirildi.

TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreteri Bahadır Kaleağası toplantının açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Toplantının giriş konuşması Avrupa Birliği Bakanlığı Müsteşarı Büyükelçi Selim Yenel tarafından yapıldı.

Oturum Başkanlığını Dış Politika Forumu Direktörü Prof. Dr. Hakan Yılmaz’ın yaptığı panele tartışmacı olarak İktisadi Kalkınma Vakfı Genel Sekreteri ve Yıldız Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Çiğdem Nas, İstanbul Kültür Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özge Zihnioğlu ve Emekli Büyükelçi Selim Kuneralp katıldı.

Toplantıda Ankara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özlem Kaygusuz “Avrupa Birliği’nde Reform Tartışmaları ve Türkiye-AB İlişkilerinin Geleceği” raporunu sundu.

HABER REVİZYON DERGİSİ MAYIS 2018