R. Aytekin Türker Bir Zamanlar Masumduk…

Merhaba,

Doğumumuz ile başlayan hayatın içindeki ilk saniyelerimiz bize bir hediyedir. Bu bazen hatırlamakta dahi zorluk çektiğimiz en değerli saniyeler, son yaşam anımıza kadar hayallerimizi süsleyen, çocukluğumuzu başlatacak içinde bulunacağımız bu dönem tüm hayatımızı belirleyecek. Her birimiz farklı yerlerde, farklı dil ve inanışlarla bu döneme sımsıkı sarılacağız. Bu dönem insanın kendi kısa tarihidir. Bu değerli tarihler geleceğe ışık tutan küçük kalplerin hayalleridir.

Şimdi kendinize dönün ve bakın yaşadıklarınızı hatırlamaya çalışın. Çocukluğunuzdaki o küçücük anıların bir anda sizi ne kadar mutlu edebildiğini hissedin ve düşünün o günleri. Düşünürken yaşadığınız bu mutlu huzuru hiçbir sebep ve amaç olmadan en güzel şekilde yaşadınız. Tekrar gülümseyin! O güzel günler içinizde ve sizin paylaşmasanız da bazen anlatamasanız da sizin olan en değerli anlarınızdır.

Gözlerinizin açık olduğu anlarda hiçbir şeyi görmeden tek hayalini yaşayarak görebildiğiniz gerçekten mutlu ve huzurlu olduğunuz o anlar sadece sizin.

Hayallerin sınırını bilmeden hiç hesaplamadığımız zaman ile savaşımızın başladığı o anlar hayatımızın tek yaşanmış gerçeğidir. Her şeyi alabileceğimizi düşündüğümüz hatta dünyanın bu kadar karmaşık olduğunu bilmediğimiz bu çocukluk dönemimiz için gerçek tanım “o günlerdeki küçük dünyamdır”.

Şimdi ise gerçekleri görüp gerçek dünyanın içinde kendimize yer bulmaya çalışıyoruz. Farkında olmadan çocuklarımızın kendi dünya düzenlerini bozuyoruz. O günlerdeki kendi dünyamızı düşünelim içinde yaşadığımız tüm güzellikler hatta hayallerimiz ile yarattığımız o oyunları hatırlayalım. Şimdi o günlerde içinizde şu anda hissedemediğiniz özel bir gücün olduğunun farkına varacaksınız.

Sizden tek isteğim!

UNUTMAYIN…

Bir Zamanlar Masumduk…

R. Aytekin TÜRKER

 

HABER REVİZYON DERGİSİ MAYIS 2018