2023 Hedefimizin Amiral Gemisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Türkiye İhracatçılar Meclisi 22’inci olağan genel kurulu ve 2014 İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni gerçekleştirildi.

Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş., Ford Otomotiv Sanayi A.Ş. ve Oyak Renault Otomotiv A.Ş. 2014 yılında en fazla ihracat yapan ilk üç firma oldular.

“2023 hedefimizin amiral gemisi ihracatçılar olacaktır”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açılış konuşmasında, ihracatçıların hiçbir engel karşısında duraksamadığını ve herhangi bir sorunla karşılaştıklarında, zaman kaybetmeden yeni pazarlara yöneldiklerini vurguladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sizler, dağlar ne kadar yüksek olursa olsun, yanından geçen bir yol buldunuz. İnanıyorum ki, 2023 hedeflerinin amiral gemisi yine ihracatçılar olacak” dedi.
TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi ev sahipliğinde TİM 22’inci olağan genel kurulu ve 2014 İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katışımıyla gerçekleşti. İhracat sektöründen 26 farklı firma arasından en fazla ihracat yapan ilk üç firma ödüllendirildi.
Açılış töreninde konuşan TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, Türkiye’nin her yıl en az %5 büyümesinin şart olduğunu vurguladı. “Şimdi ülkemizi uyum ve esenlik içinde geleceğe taşıyacak güçlü bir hükümete ihtiyacımız var. Müstakbel hükümetimizden makro ekonomik kazanımları korumanın yanı sıra, mikro ekonomik konularda kalıcı başarılar hedeflemesini istiyoruz” söyleyen Büyükekşi, yeni bir büyüme modeli, yeni bir paradigma ve yeni bir bakış açısı gerektiğini vurguladı.

 

Haber Revizyon 2015 Temmuz tim

 

HABER REVİZYON DERGİSİ TEMMUZ 2015