40 Madalya İle Rekora İmza Attık

Antalya’nın Kemer ilçesinde düzenlenen Görme Engelliler Dünya Halter Şampiyonası’na 10 ülkeden 90 sporcu katıldı. Şampiyonada Türkiye’yi 8’i erkek, 7’si kadın 15 sporcu temsil etti.

Avrupa ve Dünya Şampiyonası’nın bir arada yapıldığı ve bu yıl 12. düzenlenen turnuvada Türkiye, bayanlarda 18 gümüş ve 3 bronz madalya kazanarak kategorisinde dünya üçüncülüğünü elde etti. Milli Takımımız, erkekler kategorisinde 2 altın, 2 gümüş ve 13 bronz madalya kazandı. Masterlar kategorisinde yarışan Ömer Galip Kesim ise 75 kiloda altın madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

Bakan Çağatay Kılıç, Görme Engelli Halter Milli Takımımızı tebrik etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, ülkemizde düzenlenen ‘Görme Engelliler 1. Avrupa ve 12. Dünya Halter Şampiyonası’nda 40 madalya kazanarak rekora imza atan Milli Takımımız için tebrik mesajı yayımladı.

Bakan Çağatay Kılıç’ın tebrik mesajı:

“Antalya’nın Kemer ilçesinde düzenlenen ‘Görme Engelliler Halter Şampiyonası’nda mücadele ederek büyük bir başarı elde eden Milli Takımımızın sporcularını ve bu başarıda emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Erkeklerde elde edilen 2 altın madalya ve bayanlar kategorisinde Milli Takımımızın dünya üçüncüsü olması bizlere haklı gurur yaşattı. Farklı branşlarda özellikle de engelliler kategorisinde kazandığımız bu başarılar diğer sporcularımıza çok güzel örnekler teşkil edecektir. Bu başarıların artarak devam edeceğine inancım tamdır.”

Haber Revizyon 2014 KASIM engelli halter

 

HABER REVİZYON DERGİSİ KASIM 2014