R. Aytekin TÜRKER Gözlerine İnanmamalısın!

Merhaba ,

Her yılı, her ayı yaşarken düşünüyoruz ama günlere, saatlere gelince umarsızca hayatımızı savururcasına harcıyoruz. İçimizde çılgınca hedeflerle yaşıyoruz inanmak bizim için hedef inanmamak ise sadece savunma haline geliyor yaşadığımız anlarda. Kaybettiğimiz zaman içinde birazda çıkarlarımız konuşuyor, attığımız adımlarda ve seçeneklerimiz de bazen ne olduğumuzu bazen de ne olmamız gerektiğini düşünmeliyiz.

Evet ne olmalıyız sizce? Çok karmaşık, karışık kafa yoran ve hatta düşünmekten kaçındığımız birçok konu geliyordur aklınıza. Hayır! Bunu kendinize yapmayın. Düşündüğünüz, istediğiniz, korktuğunuz, çekindiğiniz aslında her şey çok basit denklemlerle hayatımızda sadece bakış şeklimizi değiştirmeliyiz.

Hayatımızda gördüğümüz ve yaşadığımız her an harflerin ve kelimelerin oyunlarıdır. Harflerin dizilişlerini değiştirerek hayatlarla ve gelecekle oynar insanlık, ama boş verin kelimeleri cümleleştirdiğiniz anlara bakın, o güzelliği yaşayın sizi korkutan her ne varsa adını değiştirin ve içine güzellik katın ürkmek yerine yaklaşın. Hayatlarını ve düşüncelerini anlayın. Etrafınızda şekillendirdiğiniz hayatı bir oyun hamuru gibi oynamayı bırakın. Onun yavaş yavaş ve hayatın akışıyla şekillenmesine izin verin.

Huzurunuz hayatınız olsun. Sizi yönlendiren hayatı sorgulamak yerine onu8 düzenlemeye çalışın. Bakın tekrar tekrar etrafınıza. Bakın, baktığınız yerlerde yeni gördüğünüz ama aslında uzun süredir sizin onu fark etmediğiniz zaman süresince orada olanlara bakın neleri görmediğinizi inceleyin.

Size hayatı karmaşık gösteren her şeye bakın. Size oyun oynayan kimse yok sadece siz kendinize oyun oynuyorsunuz. Buna neden izin verdiğinize bakın. Korkmayın o sizsiniz en tehlikeli, en korkunç, kötü bakışlara sahip sizsiniz.

Şimdi bu güne kadar inandığın GÖZLERİNE İNANMAMALISIN.

SANA DOĞRU GELEN HER ŞEY İYİ VE GÜZELDİR SENDEN GİDENLERİ UMURSAMA

Haber Revizyon 2016 Temmuz r. aytekin türker

 

Haber Revizyon 2016 Temmuz

 

HABER REVİZYON DERGİSİ TEMMUZ 2016