64. Hükümete Başarılar

64. Hükümetin ülkemize, milletimize ve iş dünyamıza hayırlı olmasını diliyoruz.

 

Başta Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu ve ihracattan sorumlu Ekonomi Bakanımız Sayın Mustafa Elitaş olmak üzere yeni hükümette görev alan tüm bakanlarımızı tebrik ediyoruz.

 

Halkımız, karşılıklı anlayış ve birlik duygusu içinde sandıklara gitmiş ve 1 Kasım seçimlerinde tek parti çoğunluğuyla istikrar talebini dile getirmiştir. İhracat ailesi olarak, 4 yıl sürecek bir istikrar hükümetinin işbaşında olmasının Türkiye için bir fırsat olduğunu düşünüyor, dünya ekonomisinde yaşanan gerilemeye rağmen ekonomik göstergeleri olumlu seyreden Türkiye’nin önümüzdeki yıllarda yeni hükümetin kararlı duruşuyla yüksek büyüme iştahını sürdüreceğine inanıyoruz.

 

71 bin ihracatçının temsilcisi olan Türkiye İhracatçılar Meclisi olarak 2023 hedeflerimize ulaşmada kaldıraç olarak gördüğümüz Arge, Tasarım, inovasyon ve markalaşma konularında hükümetimizin atacağı adımları yakından takip etmeye, Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcılığı, Ekonomi Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı başta olmak üzere kabinenin tüm bakanlıkları ile güçlü işbirliğimizi yoğunlaştırmaya devam edeceğiz. Büyüyen, ihracatı gelişen ve gelecek nesilleri refah içinde yaşayan güçlü bir ülke inşa etmek üzere, her zaman olduğu gibi yeni hükümetimizle de yapıcı çözüm önerilerimizi paylaşmayı sürdüreceğiz.

 

Sadece ekonomide değil tüm alanlarda yeni reformları hayata geçireceğine inandığımız Türkiye Cumhuriyeti 64. Hükümetine başarılar diliyoruz.

Haber Revizyon Aralık 2015 tim

 

HABER REVİZYON DERGİSİ ARALIK 2015