Andrew Karlov Judo Şampiyonası

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, geçen yıl silahlı saldırıda yaşamını yitiren Rusya’nın eski Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un anısına düzenlenen Ankara Spor Salonu’nda düzenlenen Judo Avrupa Kulüpler Şampiyonası Altın Lig müsabakalarını izledi.

 

Ankara Spor Salonu’nda düzenlenen organizasyonun açılış seremonisinde Andrey Karlov anısına bir sinevizyon gösterisi sunuldu.

 

Madalya müsabakaları öncesinde Andrey Karlov için 1 dakikalık saygı duruşu yapılırken, Rusya Federasyonu Başkanı Vladimir Putin’in mesajı da okundu.

 

Bakan Osman Aşkın Bak konuşma yaptı

 

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bakan Bak organizasyonda yaptığı konuşmada, Rusya ve Türkiye’nin bu coğrafyada dost olarak kalacaklarını belirterek, “Andrey Karlov’u hiçbir zaman unutmayacağız.” dedi.

 

“Büyük diplomat ve güzel insan Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov adına düzenlediğimiz turnuvaya hoş geldiniz” diyerek konuşmasına başlayan Bakan Osman Aşkın Bak, şunları söyledi:

 

“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin çok iyi arkadaş. Bu iki liderin iki ülkesi olarak dostluğumuz ilelebet sürecektir. Bu spor organizasyonu Ankara’da saldırı sonucunda kaybettiğimiz Andrey Karlov adına yapmayı planladık. Spor ortak bir dil. İki ülke Rusya ve Türkiye spordaki ortak dostlukları tüm alanda gerçekleştirilecektir. Sayın Cumhurbaşkanı’nın selamlarını getirdim. Tüm misafirlere özellikle de Karlov’un eşine selamlarını ilettiler. Altın ligin son ayağının yapılması için Avrupa ve Dünya Judo Federasyonuna teşekkür ediyoruz. Tüm takımlara başarılar diliyorum. Türkiye ve Rusya bu coğrafyada dost olarak kalacaktır.”

 

Kadınlarda Galatasaray bronz madalyanın sahibi oldu

 

Judoda Avrupa Kulüpler Şampiyonası Altın Lig müsabakalarında Türkiye’yi kadınlarda temsil eden Galatasaray, üçüncülük maçında Fransız ekibi Limoges’i 3-2 yenerek bronz madalyanın sahibi oldu.

 

Erkeklerde Türkiye’yi temsil eden İstanbul Büyükşehir Belediyespor ise şampiyonayı 7. sırada tamamladı.

 

Kadınlarda ve erkeklerde birinciliği Rus ekibi Yawara Neva kazandı

 

Geçen yıl silahlı saldırıda yaşamını yitiren Rusya’nın eski Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov anısına Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştirilen turnuvada, kadınlarda ve erkeklerde 2 Rus takımı başarılı oldu. Judoda Avrupa Kulüpler Şampiyonası Altın Lig müsabakalarında erkeklerde ve kadınlarda mutlu sona Rus ekibi Yawara Neva ulaştı.

 

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Rus Yawara Neva takımı sporcularına madalyalarını takdim etti. Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, erkeklerde ikinciliği elde eden Sporting Lizbon, Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz da kadınlarda gümüş madalya kazanan İspanya’nın Valencia ve erkeklerde ikinciliğini kazanan New Stream takımına madalyalarını verdi.

HABER REVİZYON DERGİSİ ARALIK 2017