R. Aytekin TÜRKER Artık Kukla OLMA!

Okumak!

Hayatı dengede tutan bu güzel düşünce paylaşım ve sorgulayabilmenin temel yollarından birisi, öğrenmenin tek yolu! Anlamadığın her şeyi tekrar okuyup yorumlayabilmenin özgürlüğü okuyup karşı çıktığın tüm konulara cevap verebilme özgürce kalemin yönünü çizebileceğin hatta beğenmediklerinin üzerini karalayabilme gücü verir sana okuduğun satırlarla arandaki ilişki yücedir, her kelime yücedir, her okuduğun cümle bir düşüncedir, bir bilgidir, hayatımız için ışıktır. Satırdan satıra koşar yayılır ağızdan ağza iyi ve kötü gördüğün her şey dürüsttür yazılar kalpten gelir tüm düşünceler, sorgulamak ise senin elindedir.
Kimler zamanını öğrenmeden geçirebilmiştir? Çırak gelip çırak gideceğimiz bu dünyada tam öğrendim dediğinde ne zaman yeni bir öğrenme heyecanı doğmadı içinde? Biraz inanç, biraz sevgi birazda saygı varsa hayata ve yaşayan tüm canlılara hayatın görevlerini yaşarken huzurun sağlığın hediye olur bir anda kısacık ömrüne. Sarılmalı insan kelimelere sımsıkı, dağıtmalı etrafına harfleri ve harflerden oluşan güzellikleri, şiir gibi olmalı hayatın tüm anları bazen hayallerin bazen de gerçeklerin yer aldığı şekilde işte o an tüm detaylar gizemiyle içinde barınır.
Biz hayaller kuruyoruz güzel bir dünya, güzel bir hayat için, aileler kuruyoruz sıcacık yaşayabilmek için bazen sevdiklerimizi korumak bazen sevdiklerimizi kaybetmemek için hayatımızdan bile vazgeçebiliyoruz.
Ama artık hayatı, zamanı, geleceğimizi bozmaya çalışan tüm etkenlere “DUR” demenin vakti geldi. Her an her yerde üzerimizde farklı sistemler deneniyor ve sonucunda kirleniyor daha doğrusu kirletiliyoruz. Bizler için onlar bilmez diyorlar anlamaz diyorlar ama biliriz anlarız yaşayan biziz insanız kim insanlık için iyi kim insanlık için kötü bazen geç olsa da anlayabiliyoruz. Biz insanlık için düşünülmüş her şeyi sorgulama fırsatını ele geçirmişiz, görmeliyiz anlamalıyız artık tek evimiz olan dünyamızı korumalı içinde huzur içinde yaşamalıyız ve geleceğe taşıdığımız her şey mükemmel olmalı çünkü gelecek için çaba gösteriyor ve yaşıyoruz.
Seni senden alan seni sen olmaktan çıkaran “KUKLALIK” geçmiş zamanlarda yasaklar ile yaşatılan bu insanlık dışı deyim şimdi ise profesyonel olarak özel teknikler kullanılarak beyin kimyamız değiştiriliyor ve sanal kuklalar halinde yaşıyoruz. Bir konuya inanmamız için onun televizyonlarda görsel yayınlar ile veya internet ortamında yayınlanması yetebiliyor hatta bilmediğimiz sadece yönlendirilmiş duygularımızla tartışmaların içinde buluyoruz kendimizi artık kendimize gelelim. İnsanlığımızın kontrol edilmesine izin vermeyelim. Uzman olabilmek bir konuyu iyileştirebilmek için değerlerin değeri bilgi ışığını kullanmalıyız. Kirletilmiş seni sürükledikleri yerlerde dolaşmaman gerekli biraz dinlemek biraz insanca haberleşmek birazda iletişim kurmak gerekli ve uzun bir süre megabaytlardan, gigabaytlardan sosyalleşememiş robotlar aracılığı ile kullanılıp insanları küçük kutulara hapseden sosyal medyalardan uzak durup insan nedir ne yaşıyor diye bakmalı. Çevrende unuttuğun, yardıma muhtaç bilgiye hasret insanlara el uzatalım. Doğru, senin kalbinde ve ruhunda doğarken var olmuştur! Gizli en değerli eğitimin ailen ile el ele olduğun zaman öğrendiklerindir. Bir ailen olmamış olabilir hayatında ama inan iyi bir baba iyi bir anne olma şansın elinden alınmamıştır.
Sen izliyorsun ve anladım diyorsun o anda dinletip uyutuyorlar, sen öğrendim dediğin an kararlarını verdiğinde yenisini izletip yalanlıyorlar. Biz Türk evlatlarıyız dış güçlere sarılmayı bırakmalıyız. Toprağımız, milletimiz, bayrağımız bizim nefesimizdir. Tek yürek, tek millet olmalı devlet baba toprak anayı bir ömür koruyacaktır. Biz sadece meyvelerimize sahip çıkalım koruyalım güneşi görmelerini temiz sularla beslenmelerini sağlayalım.
Artık Kukla OLMA!

 

r aytekin türker

 

Eylül Kapak

 

Haber Revizyon Dergisi Eylül 2015