Aşıklara Öneriler

İlkbahar dolu dizgin geldi. Çiçekler açmaya, kuru dallar canlanmaya başladı.

 

Bu nedenle, bu değişime aşk mevsimi denir. Aşk, insanoğlunda sevginin tavan yapması, tutkuya dönüşmesidir. Bunun için kutsal ve sadece insana özgüdür. Ne denli insan olursak! O denli de aşkımız kaliteli olur. Bir tutkudur. Sanatın ve üretimin yaratıcı dinamosudur. Çok yerde yanlış kullanıldığı da olur. Örneğin “çalışma” aşkından söz edilir. O çalışma azmidir. Meslek aşkı derler, o da meslek tutkusudur. Aşk, tutku yönermelerinde enerji dinamosu olarak devreye girer. Bu yolda yaratılan ürünler, sanatsal içerik kazanır. Aşk, şiirdir, edebiyattır, müzik ve de tüm sanatsal yaratıcı dalların jeneratörüdür.

Bu nedenle âşık olun, zararlı çıkmazsınız. Bencil tutkuların çağlayanında, insanlığını yitirmişlerin, aşklarını aşağılık komplekslerine kurban etmelerine bakmayın. Sevgi, sevmek kendinizden ona bir şeyler vermektir. Sevda, sevginin sınırlarını çizememek ve de sevgiyi bölüşmek yerine, kendi egoizmalarına teslim etmektir. Âşık olmadan ölmeyin. Aşksız yaşam, sadece karın doyurarak, yaşadığını sananların fukaralığına tutsaklıktır. Bu tür tutsaklık, genellikle karşısındakine, gaddarlık olarak yansır.

Aşk espriler ister. Duygularda renk ve derinlik aranır. Espriler aşkın renkleridir. Gülücükler kahkahalar, bu renklerin yaşam tualine yansımasıdır. Bu nedenle yaratıcılık ve içtenlik ister. Sizlere bu konuda birkaç espri sunuyorum:

1- Sevgilinize bir gül vereceksiniz, nasıl espriler kullanabilirsiniz? İşte size bir örnek: Gül yapraklarının içine ve üzerine tükenmez kalemle, birkaç sözcük yazabilirsiniz. Gülü verip ya da gönderdiğinizde “benim gerçek duygularımı merak ediyorsan, gül yapraklarının içinde” der ya da bunları telefonda söylersiniz.
2- Birkaç ceviz alın, birinin içine bir not ya da bir öteki cevizde olduğu gibi, bir anı belgesi gibi hoş bir şey koyun. Sevgilinizle buluştuğunuzda: “Boğazımdan geçmedi şunları birlikte yiyelim” deyin. Özel cevizi kırma şansını ona verin. Sonucunu canlı olarak görün ve yaşayın.

Bu ceviz oyununu kızlar da yapabilir. Örneğin, bir kâğıda rujlu dudaklarının resmini basar gibi çıkartabilir, altına “öpebilirsin” diye yazabilir.

3- Bu kere bu espriyi yapan kız olsun. Sanki fal habercisiymiş gibi, içine bir fal cikleti koysun. Not olarak falında ben çıktım diyerek istediğinizi yazabilirsiniz. Bu cikleti de erkek açtığında onun gözünün içine bakın. Bir kitap gibi okuyabilirsiniz.

4- Kızlar sevgilinize bir tıraş makinesi alın. Sapına resimde okuduğunuz gibi bir yazı yazıp bandajlayın. Bu armağan paketini verin, sonucu seyreyleyin…

İşte sizlere birkaç espri örneği ve önerisi. Gelecek günlerde yenilerini de sunacağım. Aşkınızı yaşatmak istiyorsanız, esprileri duygusallığa sarmalayın. Çünkü espriler, aşkın yaşam çiçekleri gibidir, bunu unutmayın.

 

Haber Revizyon 2016 Mayıs haydar dümen 1

 

Haber Revizyon 2016 Mayıs haydar dümen 2

 

Haber Revizyon 2016 Mayıs haydar dümen 3

 

HABER REVİZYON DERGİSİ NİSAN 2016