Aşkın Ruhu

Her şey bir maddi, bir de ruh yani, anlam olarak içeriği vardır. İçerik sevgi, tutku, özveri gibi sıfatlarla tanımlanabilir.

 

İki bedenin birleşmesi, somut anlamda eylemin maddi yönüdür. Ondan öncesi ve sonrasında, ruh yani psikoloji daima devrededir. Özellik ruhun onayıyla aşk doğar. Aşkın yaradılış ve yapısı gereği, tıpkı çiçeklerin suyu gibi, duygusal içerik, yaklaşımlarla beslenmezse çiçekler gibi kuruyabilir.

 

Bu nedenle sorun, aşık olmak değil, aşk çiçeğini kurutmamaktır. Bunca yıllık birikimimle iki sözcükle olayı tanımla deseler: “Biri yalan söyleme, ikincisi önce kendinize saygılı ve dürüst olun” derdim.

 

Sevgililer gününe gelince: Gençler ve babayiğitler, sevgililer günü bir görev tamamlama olayı değildir. O aşkınızın bir sınavıdır. Bu sınavda içinizden gelen her şey, size sınıf geçirtir. Şekilsel seremoniler, bir yıldız gibi parlar ve kayar geçerler. İşte bugün girdiniz sınava, sınıf geçme tüyonuzu veriyorum: İçten sorun kendinize, ne yapabilirsiniz, ne istiyorsanız? İnanın ki, sevgiliniz de aynı şeyleri ister. Formül bu kadar basittir, gerisi hikâyedir.

 
Kolay gelsin, ben de sevgi dolu bir kucak mutlu günler dileğimle, sevgililer gününüzü kutluyor ve daim olsun diyorum.

 
Haber Revizyon 2016 ŞUBAT30

 

Haber Revizyon 2016 ŞUBAT31

 

HABER REVİZYON DERGİSİ ŞUBAT 2016