Aşmak İçin Hareket Samsun’da

Türkiye Beyazay Derneği’nin T.C. Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde başlattığı ‘’ Aşmak İçin Hareket ‘’ kampanyasının Samsun protokol imza töreni yapıldı.

 

Protokol imza törenine Samsun Valisi İbrahim Şahin, Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Güven Özyurt ,Türkiye Beyazay Derneği Samsun Şube Başkanı Mehmet Akbulut ile birlikte çok sayıda engelli ve engelsiz bireyler katıldı.

 

Programda konuşan Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva ‘’ Bütün bu kampanyalar hem engelli hem de engelsiz insanların sahiplenmesi gereken bir kampanyadır. Bu milletin ihtiyacının doğurduğu bir kampanya.Yaptığımız araştırmalara göre insanlarımızın büyük bir bölümü engelliler hakkında çok fazla bilgiye sahip değil. Başlattığımız bu kampanya ile bu sorunların önüne geçmeyi düşünüyoruz.’’ Dedi.

 

Samsun Valisi İbrahin Şahin ise ‘’ Tüm bireylerimizi bulunduğu yerden farklı yerlere taşımamız gerekiyor.Bu, da sporla, kültürel faaliyetlerle ve eğitim ile olur. Bunlar yapıldığı zaman göreceksiniz ki engelliler hem ekonomiye hem de kendilerine ve çevrelerine çok ciddi katkılar sağlayacaklar.’’ İfadelerini kullandı.

 

Program, imza töreninin ardından çekilen hatıra fotoğrafıyla son buldu.
Haber Revizyon 2016 ŞUBAT25

 

Haber Revizyon 2016 ŞUBAT26

 

HABER REVİZYON DERGİSİ ŞUBAT 2016