R. Aytekin TÜRKER Beni Korkutuyorsunuz!

Merhaba,

Her yaşta farklı düşünebilmek biz insanların değerlerinden sadece bir tanesi ama önemi çok büyük yaşı, yaşadıktan sonra aklımızda sentezlediğimiz hatıralar hayallerimizle bütünleşip bizim ilerleyen yaşlardaki, ilerleyen zamandaki düşünce ve yaşam kalitemizi belirliyor.
Soruyorum!

 
Kim ne zaman kendisini sorgulamaktan zevk alır ki?

 
Yaşadıklarının içinde gerçeklerle yüzleşmeyi kim sever ki?

 
Ama sevmeli ve tüm gerçekliklere sarılmalıyız. Deneyimler bizi yanlıştan doğruya doğru götüren, doğrunun iyi ve güzel olduğunu, yanlışları yaşamadan anlayabilmek emin olun çok zor. Bizlere anlatabilirler, yol gösterebilirler ama ne olursa olsun kendi deneyimlerimiz kendi başarılarımızın tek sırrıdır.

 
Önce etrafınıza bakın, yakın çevrenizde olan biten her şeyi inceleyin genişletin şimdi bakışınızı ve yakınlarınızın hayatlarına sonrasında biraz daha genişletin ve bu şehrin hatta bu ülkenin, tutmayın kendinizi ve evrenin en uç noktasından izleyin.

 
Zaman kavramındaki geçen saniyeleri, neler oluyor? Neler yapıyorlar? İnsanlar kendilerini anlattıkları gibi mi? Sözler, kelimeler, cümleler sarf edilirken amaçları ne?

 
Ve şimdi aynaya bakın üçgen bir çerçeve içinde doğru denklemlerle bir mum ışığı karanlığında yüzünüzdeki ifadeye bakın! Kim olduğunuzu, ne için yaşadığınızı düşünün. Şimdi kim, kimler, ne kadar, ne yapıyor bu geleceğe taşımaya çalıştığımız tek evimiz dünyamızda?
Sorgulamalarımızın içindeki tek gerçek kendimiz oluyoruz her seferinde. Peki net ve açık yaşamak yerine hayatımıza bu kadar gizemi ve yanlışı sokan kim veya kimler?

 
İlk hatamız çocuk olduğumuzu, bir zamanlar çocuk olan kişilere anlatamamış olmamız, kendi yaşayamadıklarını bizlere de yaşatmamak için sanki çaba gösteriyorlar. Her anı bir defa yaşama şansımız varken bize bu anları neden yaşatmazlar ki?

 
Bir çocuğun kalbinden seslenmek isterim size;

 
“Bilmediğim duyguları bana öğretmekten çekinmediniz ama acı, keder, yalnızlık bana göre değil hiç karanlıktan korkmamıştım oysaki aydınlığın var olduğunu bildiğim için ama Beni Korkutuyorsunuz!

 

Haber Revizyon EKİM 2015 aytekin türker

 

Haber Revizyon EKİM 2015 kapaksite

 

HABER REVİZYON DERGİSİ EKİM 2015