R. Aytekin TÜRKER Birisi Çizer, Birisi Keser…

Merhaba

Şimdi yeni bir yol çizmek için 2016 yılını kullanalım tüm yıllar bizi yeni bir yıla teslim edip tarih olurken bu yıl tarihin içinde yer almanın geleceğin tek gerçekliği evlatlarımıza torunlarımıza onur ve gurur ile anacak hikayeler anılar zaferler ve başarıları bırakmayı hedefleyelim. Hedeflerin çok büyük olmasına gerek yok denize atılmış bir plastik su şişesini de alıp gerçek dönüşüme giden yola gönderelim ve bu bile bizim başarımız olsun. Küçümsemeyin bu küçücük dünyada 7,5 milyar insanız şimdi yolumuza çıkalım.

Geçirdiğimiz seneleri hesaplamaya başlayalım. Bu senelerin ne kadarını uyuduk? Ne kadarını boşa harcadık? Ne kadarında kendimize ne kadarın da çevremize faydalı olduk? Kendimizi ne kadar geliştirdik? Gelecek nesil için ne bırakmayı hedefledik? Bu güne kadar bir anda düşününce yaşadığımız hayatın geride kalanında çok başarılı olamadığımızı düşünmeye başlamış olabilirsiniz ama bir saniye durup tekrarlama şansımız olmasa da şimdi yeniden planlama ve istediklerimizin hayallerimizin gerçekleşmesi için daha çok vaktimiz var. Hatalar tabiî ki olacak, başkalarının hataları yüzünden yaşayacaklarımızın dışında kendi hatalarımızda olacak ve savaşacağız her türlü zorlukla unutmamak gerekir ki yaşadığımız her iyi veya kötü deneyim bizi her zaman daha iyi insan olabilmenin şerefine doğru ilerleme fırsatı verir.

Hangi zaman dilimine bakarsanız bakın, her ne konu olursa olsun yaşam yolu, yaşam şekilleri, inanç, annemiz, babamız, tüm hayatımız önceden planlanmışçasına karşımıza çıkar. Bu hazır ve sanki kullanım kılavuzsuz hazır hayat aslında kendini geliştirdikçe senin kendi elinde sahip olacağın en büyük servet haline dönüşür. Kendine katıda bulunmadığın sürece sadece sorunlarla konuşup, sorunlar olarak gördüğün yaşamınla savaştığın da etrafındakilere bağımlı şekilde yaşama zorunluluğu hissedersin ve kendini bir hiç olarak ve bir o kadarda çok kibirli ve içine kapanık kalırsın aç duygularını, isteklerini, hayallerini aç herkes bilsin elini sana uzatanları gör, hayatın bir fotoğraf çerçevesi içine sıkışmasın, kendine yapacağın her güzellik her mutluluk çevrene ve çevrenin de kendi çevresine paylaşacağı en güzel hediyedir.

2016 yılını kendinize yeni bir hayat yolu çizmek için kullanın, tüm yıllarınızdan farklı olsun, herkesle el ele olmayı seçin, okuyun, okumayı sevdirin, hatta bir şeyler yazın, içinizden geçen her şeyi paylaşın, kendinizde göremediğiniz ne varsa size çevreniz bunları siz bazen kızsanız da size öğretecek sevgi ve sadakat ile bağlanmış bir Türk Milletiyiz en önemlisi  özgürüz dünyada eşi benzeri olmayan  bir ülkemiz var. Ülkemizin kalp bütünlüğü tartışılamaz bu durum hayallerin ötesinde her birimize iyi insan olabilme yolunda çok büyük bir şans vermekte değerlendirin zaman varken…

Siz isteseniz de istemeseniz de bu sizin hayatında olsa başkasının hayatı da olsa kontrol etmeye çalışsan da kendini geliştirip insan olma yolunda olmadığın sürece…

Birisi gelir hayatının yolunu çizer biriside gelir başkasının çizdiği o yolu tam ortadan keser…

Sen tek değersin farkına var!

Unutma! Tekrarlıyorum

Birisi Çizer ,Birisi Keser…

R.Aytekin TÜRKER
Haber Revizyon 2016 ocakR. Aytekin Türker

 

Haber Revizyon 2016 ocak

 

HABER REVİZYON DERGİSİ OCAK 2016