Burçlara Göre Cinsel Yaşam

Hangi burç cinselliği nasıl yaşıyor?

KOÇ

Seks de oldukça atılgan bir yapıya sahiptirler. Değişiklikleri seven Koç kısa zamanda rutin bir cinsel hayattan da zevk almamaya başlayacaktır. Birlikte olduğu insanın da cinsellikte, kendisi kadar hareketliliğe sahip olmasını bekler. Birlikte olmak istediği insanla birlikte olmak için herşeyi yapacaktır. Cinsellikte de inisiyatifi elden bırakmak istemez. Sevişmenin sonuna kadar ipleri elinde tutar. Koç için cinsellik, rahatlatıcı, gevşetici, zevkli bir deneyimdir.

 

BOĞA

Cinselliğe ve erotizme doğuştan yatkındır. Dış görünüşünden hiç anlaşılmayacak kadar tutkulu, ihtiraslı ve aktif bir cinselliğe sahiptir. Her alanda olduğu gibi, bu alanda da kolayca harekete geçmesi mümkün değildir. İçindekileri karşıdaki kişinin onayından sonra ortaya çıkarmaya başlar. Değişimlere direnen boğa cinsellikte kuralların dışına çıkabilir. Boğa isteğini, arzularını açık açık belli etmekten çekinen bir yapıdadır. Ancak cazibesini, çekiciliğini ve aşk oyunlarını kullanmaktan da geri kalmaz. Adım adım ilerlemeyi tercih eden bir yapısı vardır. Boğa duyarlı bir aşıktır. Onun mutluluğu için elinden geleni yapar. Bildiklerinden uzaklaşmak cinsellikte bile olsa Boğa için oldukça zordur.

 

İKİZLER

Değişken bir yapıya sahip olan İkizler, karşısındaki kişiye her beraber oluşlarında başka biriyle beraber oluyormuş hissi verir. Özel ilişkilerin sürekli olanlarından kaçar. Farklı kişilerle farklı deneyimler arayışındadır. İkizleri cinsel olarak tatmin edebilmek için farklı davranış biçimleri gerekir. İkizler tek gecelik aşklara çok yatkındır. Kontrol edilmeye dayanamaz ve izin vermez. İkizler’in cinsel aktivitesi meraktan kaynağını almaktadır. Cinselliğin de tam ortasında sıkıntı hissederek, hiç bir açıklama yapmadan vazgeçebilir. Cinsellik sırasında bile başka şeyleri düşünebilir. Konsantrasyonu çabuk dağıldığı için paylaşımdan uzaklaşabilir. Cinsellik sırasında bile susmaz. Bir çok konuyu sevişme sırasında anlatan İkizler çoktur.

 

YENGEÇ

Cinsellik konusunda da geri planda kalarak karşısındaki kişiden emin olmak ister. Özellikle yoğun duygular içindeyken, cinsel anlamda da aktif bir hal alır. Uzun yıllar beraber oldukları eşlerine bile, fantezilerini açıklamaktan çekinirler. Oldukça sabırlı bir tiptir. Basit cinsel macera bile olsa, aldatılmayı asla kabul edemez. Birlikte olduğu insanın ihtiyaçlarına ve isteklerine karşı inanılmaz hassastır.

 

ASLAN

Aşk oyunlarında tam bir ustadır, Sevdiğini göstermekten, cinsel isteklerini sergilemekten hiç kaçınmaz, ama her zaman yöneten olmayı ister. Doğası gereği, cinsellik hayatının temel özelliklerinden biridir. Cinsel olarak da son derece çekici, karizmatik bir yapıya sahiptir. İlişkiyi domine etmeyi ister. Eşinden beklediği tek eşliliğe ve anlayışa karşılık, kendisi genellikle çok eşli davranışlarla karşılık verir. Cinsellikte hızlı hareket eder ve ilk adımı atmaktan çekinmez. Kendilerine çok güvendikleri için, karşı tarafın kendilerini reddedeceğini hiç bir zaman düşünmezler. En küçük kötü bir tepki kırılmalarına neden olur. Bir kez hayır cevabını alırsa, bir daha asla o insanın yanına yaklaşmaz

 

BAŞAK

Başak diğer insalara oranla cinsellikte daha az aktiftir. Her şeyi düşünüp, planlayan ve analiz eden yapısı, cinsellikte hızdan, anilikten hoşlanmaz. Cinselliğin hayatında çok yer kaplamasını, problemler yaratmasını istemediği için, tek eşliliği tercih eder. Birisiyle bir beraberlik istediğinde bunun için hem kendisine hem de karşısındaki insana zaman tanır. Ufak detaylar cinsel olarak uyarılmasında, istekli hale gelmesinde büyül rol oynar. Cinsellikte bile bir zihinselliğin yaşanması gerektiğine inanır. Cinsel partnerinin entelektüel olması uyarılmasında önemli etkendir. Sınırlarını belli etmekten, kurallar koymaktan ve uygulamak için diretmekten hiç kaçınmaz.

 

TERAZİ

Terazi burcu, aşk tanrıçası olarak bilinen Venüs gezegeni tarafından yönetilmektedir. Bu nedenle hem aşka hem de cinselliğe yatkın bir burçtur. Fiziksel ilişkilerinde paylaşımlara önem verir. Terazinin doğal çekiciliği vardır ve karşı cinsi kolayca etkileyebilir. Fiziksel ilişkinin yaşanacağı ortamın bile güzel olmasını, konforlu olmasını ister. Cinsel ilişkiye gireceği partnerine gerçekten özel olduğunu hissettirir. Terazi burcu ile fiziksel ilişkiye giren kişi bu özel anları kolay kolay unutamaz. Terazi burcu cinsel çekiciliğini artırmak için kozmetik ürünlerini de kullanmaktan yanadır.

 

AKREP

Duygusal olarak aktif bir yaşam sürdüğü için, aktif bir cinsel yaşamın da kapılarını rahatlıkla açar. Kendi çekim güçlerinin farkında oldukları zaman, bunu istedikleri insanları elde etmek kullanmaktan hiç geri durmazlar. Aşkın cinsel paylaşım olmadan, platonik seviyede yaşanmasına olanak yoktur. Oldukça derin düşünen ve yaşayan bir insan olmasından dolayı, sevdiği insanla her şeyi paylaşmayı, onun her anını bilmeyi ister. İsteklerini bastırmak zorunda kalırsa zorbalaşabilirler.

 

YAY

Farklı deneyimlerde, farklı insanlarda farklı çekicilikler bulur ve uyarılır. Aşırı duygusal olmadığı için, cinsel yaşantı onu farklı ufuklara taşıyan, gündelik hayatın sıkışıklığından çıkaran bir araçtır. Dışarıdaki hayata çok meraklı olan Yay, geniş bir çevreye sahip olduğu için çok farklı deneyimler yaşamak şansını da yakalar. Ancak oldukça dürüst ve açıkyürekli olan Yay, partnerine bu deneyimlerinden bahsetmekten de hiç çekinmez. Bu hareketli yaşama dayanabilecek bir partner de pek olamayacağı için, Yay genellikle terkedilir. Aslında çok eşliliğinin bir nedeni de, hayallerinde aradığı insanı bulmak arzusudur. Ama sevdiği yanında olmadığı zaman, yanındakini sevmeyi tercih eder.

 

OĞLAK

Cinsel hayatlarında da bir düzene ve rutine ihtiyaç duyarlar. Programlı bir cinsel hayat, kendini daha iyi hissetmesine neden olur. Ne kadar tutkulu olursa olsun, tekeşliliği tercih eder. Sadece cinsellik için karşı cinsin peşinden koşması mümkün değildir. Cinsel dürtüleri yoğundur ve oldukça istekli bir yapısı vardır. Geleneklere, kurallara ve değerlere verdiği önem burada da kontrollü olmasına nedendir. Cinsellikte de baskın rolü üstlenmekten hoşlanır. Partnerinin duygularına ve ihtiyaçlarına karşı cevapsız değildir.

 

KOVA

Özgürlüğüne ve yeniliklere düşkünlüğü cinsel alanda da tek bir eşe bağlanmasını mümkün kılmaz. Bağımsızlığına olan düşkünlüğü kendisini hiç bir zaman tam anlamıyla karşısındaki insana vermesine olanak sağlamaz. Kova, cinsel yaşamda da oldukça farklı alışkanlıklara ve davranış biçimine sahiptir. Cinsellikte oldukça yavaştır. Cinsellik hayatında çok önemli bir yer tutmaz. Cinsellikte de her zaman eşitlik ilkesine göre hareket eder. Kova ilk adımı atmaktan çekinmez ama, sonraki davranışlarını karşı tarafa göre ayarlar. Tek gecelik aşkları çok ender tercih eder.

 

BALIK

Cinsellik de duygusallığın başka bir boyutudur. Önsezileri kuvvetli olduğu için kimin tarafından isteneceği yada reddedileceğini sezer ve ona göre davranır. İstediği duygusal paylaşımdır, cazibesini bunu elde etmek için kullanır. Gizemli görünüşüyle karşı tarafın ilgisini çekmekte tam bir ustadır. Kimi zaman hangi duygular içinde olduğunun ayrımına varamaz. Cinsel dürtüyle hareket etse bile, bunun duygusallık olduğu konusunda ısrarcıdır. Kendini anlamaya, başladığı zaman, cinselliğini daha rahat kabul edip, yaşayabilecektir. Hayal dünyasının zenginliği fantezi dünyasınada yansıyacaktır. İstekli olmadığı zamanlarda bile, partnerine hayır demeyi bilmez.

 
Haber Revizyon 2016 ŞUBAT32

 
Haber Revizyon 2016 ŞUBAT33

HABER REVİZYON DERGİSİ ŞUBAT 2016