Burçlara Göre Yemekler

Burçlara Göre Yemek Seçenekleri

KOÇ

Deniz ürünleri, meze, kahvaltı

Öncü ve maceraperest ruhlu Koç burçları kahvaltıda sucuklu yumurtaya, fasılda mezeye öncülük eder, denizden babaları çıksa yerler.

BOĞA

Çorba, kebap, salata

Uyumlu Boğa burçları tam bir “günün menüsü” insanıdırlar. “Çorba-kebap-salata”, onlar için bir nevi “Metin-Ali-Feyyaz”dır.

İKİZLER

Börek, sandviç, zeytinyağlı

Sempatik ve konuşkan İkizler burçlarını altın gününe çağırın, koşarlar. Gelsin börekler, gitsin sandviçler, zeytinyağlılar.

YENGEÇ

Et yemekleri, sandviç, light yemekler

Yengeç demek, kırılgan bir kalp ve hassas mide demek. Bu yüzden yağsız et yemekleri, sandviçler ve light ürünler bu burcu masada tutar.

ASLAN

Çiğ köfte, döner, mantı

Aslan burcu olmak etobur olmayı gerektirdiğinden, mantı için Kayseri’ye, çiğ köfte için Urfa’ya ve döner için Bursa’ya gidebilirler.

BAŞAK

Döner, tavuk, tost

Titiz Başak burçları yemek konusunda titizlenmezler, pratiktirler. Favorileri tosttur, körili tavuktur, pilav üstü dönerdir.

TERAZİ

Burger, vegan, deniz ürünleri

Terazi denge demektir ama mutfakta değil! Vegan beslenmeyi destekleseler de çaktırmadan burger ve deniz ürünlerine göz kırparlar.

AKREP

Börek, pilav, sushi

“Ben yediğimi her halükarda yakarım” diyen tutkulu Akrepler, böreğe ve pilava tapar, sushiyi de içinde az pilav var diye severler.

YAY

Ev yemekleri, vejetaryen, sos

Bir Yay’ı kendinize bağlamak istiyorsanız, onu vejetaryen seçenekler ve farklı soslarla hazırlanan ev yemekleriyle tavlayın.

OĞLAK

Kebap, lahmacun, pide

Sabır küpü Oğlak burcu, yemekte de tercihini hazırlığı sabır isteyenlerden yana kullanır. Kebap, lahmacun, pide dendi mi zılgıtlı halay çekebilir.

KOVA

Sushi, pizza, deniz ürünleri

Sanatsal Kova burçları kendi huylarını bilir, elit takılırlar. Pide yerine pizza, pilav yerine sushi yerler. Balığa bayılırlar.

BALIK

Börek, noodle, pilav

Balık burçları inişli çıkışlu ruh halleriyle karbonhidratın getirdiği mutluluk sayesinde başa çıkarlar. Anne pilavı, su böreği ve noodle severler.

HABER REVİZYON DERGİSİ AĞUSTOS 2017