Çelebi Çiçek – Eylül Burç Yorumları

KOÇ: Sabırlı davranmaya çalışın. Özellikle 20 Haziran sonrası sizi güzel gelişmeler bekliyor. Haziran ayının sonlarında çevrenizde bir kişi ile yaşayacağınız bir tartışma sizi huzursuz edecek ancak sizin için önemli olan sorunun neden kaynaklandığını belirlemek olmalı. Gereksiz yere huzursuz olmaktansa, içinizdeki sesle mantığınızı birleştirin. Aynı dönemde, birileri sizin için negatif düşünce üretiyor olabilir. Kıskanç kişilere karşı daha dikkatli olmanız gereken bir zamanda olduğunuzu hatırlatmakta fayda var.

BOĞA: Temmuz ayının başında yaşadığınız şehir dışından güzel bir haber, size keyif verecek. Bu haber ile birlikte önemli bir karar arifesinde olacaksınız, telaştan uzak durmaya özen gösterin. İş konusunda kafanızın karışık olmasının bir nedeni, kendinizi doğru ifade edemiyor olmanız. İkili ilişkide istediğinizde her şeyi çok güzel idare edebiliyorsunuz. Sizin için en önemli olay kendinizi güçlü olarak konuya adapte etmek olacaktır. Temmuz ayı ile birlikte, iç dünyanıza dönüp kendinizi keşfetmek isteyebilir, karamsar ve kuruntulu bir tavır içine girebilirsiniz.

İKİZLER: 2012 yılının başlarında zor olan bir dönemden geçtiğinizi yakın çevreniz fark ediyor ancak size yardımcı olabilme konusunda sizden bir adım bekliyorlar. Açık yüreklikle sorunlarınızı anlatmayı denemelisiniz. Ağustos ayının başlarında, karşılıklı beslenen güvensizlikler, açık tartışmaları gerektiriyor. Bugünleri ilişkinizde yeniden tanışmalar için değerlendirebilirsiniz. Ağustos ayına iyi odaklanmayı başarabilirseniz, sıkıntılı olduğunuz süre ayın 15’i itibari ile son buluyor.

YENGEÇ: Endişelenmek yerine çözüm konusunda kendinize güvenmeyi denemelisiniz. Şans sizden yana olacaktır. Temmuz 15–20 arasında gereksiz kaygılar nedeni ile fazlası ile üzüleceğiniz ortada. Herkes kendi hayatındaki hatayı sizin kadar net göremiyor olabilir. Onların dertlerini kendinize tasa yapmaktan vazgeçin ve Ağustos ayında sizi bekleyen sürprize hazırlanın! Ağustos ayında herkes bir kenara çekiliyor ve şimdi sıra sizde! İş hayatınızla ilgili çok güzel bir adım gündeme gelecek ve para konusunda kendinizi rahatlamış hissedeceksiniz.

ASLAN: Haziran döneminde fazlası ile konuşuldunuz. Bundan sonrasında sürekli sizi merak eden ve durumunuzu anlamaya çalışan kişiler gündeme gelecek. Onların sizi anlamaya çalışması ve çözmek istemeleri sizin gerginliğinizden kaynaklanacak. Duygusal olarak yaşadığınız tersliğin sizi geri adım atmaya sürüklediğini fark edemeyeceksiniz. Kendinize biraz zaman tanıyın ve olayları akışına bırakmayı deneyin. Temmuz ayında, para konusunda yaşayacağınız küçük bir tartışma, ailede huzursuz olmanıza neden olabilir.

BAŞAK: Bir konudaki aşırılığı Haziran ayında doruğa çıkartan bir yakınınızla, ciddi tartışmalar içine girebilirsiniz. Çoğu zaman tahammül sınırlarınızı aşıyor ve olaylara duyarsız kalamıyorsunuz. Ailenizde oluşacak bir tartışma sizi huzursuz edebilir. Bu konu ailede ve sosyal çevrede gerginlik yaratırken, iş konusunda güzel bir gelişme sizi mutlu edecek. Temmuz ayı itibari ile ise özel ve önemli konularda yapmak istediğiniz girişimler için gerekli fırsatları yakalayabileceğiniz bir döneme giriyorsunuz.

TERAZİ: Unutmayın, duyduğunuz dedikoduları başkalarına nakletmeniz yüzünden başınıza dert açabilirsiniz. Bazı dostlarınıza kendinizi yeniden anlatma çabası içine girebilirsiniz. Onlarda sezdiğiniz, size dönük bazı yargıları kabullenemiyorsunuz. Aynı günlerde edindiğiniz bazı izlenimler, bir akraba ilişkinizde problemlere yol açabilir. İleri derecede ilgi duyacağınız bazı duyumlar söz konusu ve bunları hiç ummadığınız birinden alacaksınız. Temmuz ayı başlangıç olmak üzere, Ekim ayına kadar olan dönemde, tek başına hareket etmeniz zor fakat başkalarının maddi olanaklarını kullanma şansınız artmakta. Bu durum ortak yatırım planlarınızı ilerleteceğinizi gösteriyor. Aynı zamanda güven gerektiren ilişkiler sizin için önem kazanacak.

AKREP: Haziran 15–20 döneminde, nedensiz yere çıkan tartışmaları fazla büyütüp olaylara zor olan yoldan baktınız. Ne yazık ki aynı dönemde maddi zorlukların pençesinden kurtulmak için verdiğiniz mücadele de başarısızlıkla sonuçlandı. Bu durum sizi çaresizliğe itmesin. Bu dönem sıkıntılar sürekli üstünüze gelebilir. Ancak, Temmuz döneminde birçok konuda olumlu sonuçları görmeye başlayacaksınız. Yakın çevrenizden önemli sayılabilecek yardım alıyorsunuz. Yaz aylarıı ile birlikte iş konusunda yeni girişimlerde bulunacaksınız fakat ekonomik olarak, zor olan dönemde negatif düşünceler sizi engelleyecek. Fazla sermaye gerektirmeyen işlere yönelmeye çalışın.

YAY: İç dünyanızda, kendinizle barışık olmanın ötesinde bir ilişki içinde olacaksınız. Kendine hayran biri olarak betimlenmeniz, sizin için eleştirel bir anlam taşımıyor gibi. Aynı süre içinde bazı tanışmalar, sizin için oldukça anlamlı olabilir. Eş zamanda birçok yerde olmak isteyebilir, ancak birçoğuna adapte olmakta zorlanabilirsiniz. Temmuz ayında gelebilecek olan yardımları dikkate almayıp, her şeyi kendinize göre programlamanız lazım.
Ağustos ayı itibarı ile bazı şeylerin olgunlaşmasını bekleyerek fırsat kollamalısınız. Aşk, iş ya da herhangi bir konuda istediğinizi elde etmeniz son derece kolay olabilir. Her şeyde şanslı ve kalıcı başlangıçlar yapabilirsiniz. Aynı dönem eğlence veya sosyal aktiviteler açılarından şanslısınız.

OĞLAK: Duygusal konularda ne yazık ki her şey karmaşa ile gidiyor olabilir. Yalnız kaldığınızı hissedebilirsiniz. Suskunluğunuz sizi korkutmasın. Sadece işin öncelik kazandığını hatırlayın ve olayların üstesinden gelmeye çalışın. Göreceksiniz ki, sahte ilişkiler yüzünden bu zamana kadar hem vakit hem de umudunuzu kaybettiniz. Temmuz başlangıcı itibari ile ayağınız yere sağlam basmalı. Ayın genelinde maddi beklentileriniz arzu ettiğiniz şekilde gerçekleşiyor. Bunu çok iyi değerlendirin. Duygularınızı bir kenara koymalı ve çabalarınızda kararlı olmalısınız.

KOVA: Bazı bitişler ve sonlanmalar olabilir. Ortaklaşa konularda yeni fikirlere açık olmak en iyisi. Haziran ayında, kendinizi boş ve sıkılgan hissetmeniz, pasif olmanıza ve geri planda kalmanıza neden oldu. Bu tür duyguların üstesinden, çalışma yaşamına odaklanarak gelmeniz mümkün. Ortaya çıkan çalışma isteğinizdeki artışa kendiniz de şaşırabilirsiniz. Arkadaşlık ölçülerinize göre, sizin dostluğunuzu hak etmeyen biriyle kesmiş olduğunuz ilişki, Temmuz ayında yeniden canlılık kazanabilir. O, sizinle yeniden yakınlaşma çabası içinde. Ama size ihtiyacı olduğunu bilmeniz, sizi pek yumuşatmayacak gibi.

BALIK: Sizin için güzel bir dönem ve birçok konuda güzel bir gelişim döneminde olacaksınız. Aşk konusunda, kendiliğinden bir şeylerin anlaşılmasını boşuna bekliyor olabilirsiniz. İçinizde beslediğiniz duyguları daha anlaşılır yöntemler geliştirerek sergileyebilirsiniz. Gecikmemeli ve sonradan pişman olacağınız hareketlerden kaçınmalısınız. Çevrenizde size ulaşmaya çalışan kişileri görmezden gelemezsiniz. Hedeflerinizi sırasıyla ele aldığınızda ulaşılmaz şeyler olmadıkları görüyor fakat azimli davranmakta zorlanıyorsunuz. Onlara, ya hep ya hiç mantığıyla karşınıza koymamalısınız. Sıkı dostluklarınızı, son zamanlarda çevrenizde oluşan insan kalabalığı içinde kıskanır gibisiniz.

haberrevizyon eylül 2012 çelebi çiçek 1

haberrevizyon eylül 2012 çelebi çiçek 2

 

HABER REVİZYON DERGİSİ EYLÜL 2012