R. Aytekin TÜRKER Düşünceleriniz Duvar Olmasın!

Merhaba,

Hissedebileceklerinizin sınırı olmadan yaşadığınızın farkındayım. Hepinizin farklı sorunları, hepinizin farklı bakışları ve en önemlisi her birinizin insan olarak kendi içinde yaratmış olduğunuz özel bir dünyası var. İçinde yaşadığınız tüm duygular sizi siz yapan ve sizi size özel hissettiren tek yaşam kaynağıdır.

Size siz olmayı öğreten kim? Yaşadıklarınızı kim yönetiyor hiç düşündünüz mü? Eminim ki birçoğunuz benim düşüncelerim, benim yönlendirmelerim hatta benim hatalarım diye ilk başta kendisini, sonrasında biraz düşünüp etrafında gelişen olaylara göre bir başka kişi veya kişileri sorgulayacaksınız. Ama durmalısınız tüm bildiklerinizi unutmanın imkanı olduğunu bilseniz sorunlarınız problemleriniz hatta mutluluk kaynağı olarak gördüğünüz bir çok şeyi bir anda kaybettiğinizi göreceksiniz ve nadasa bırakılmış bir tarla gibi olduğunuzu göreceksiniz.

Doğru olan nedir?

Doğru sizin kendi yaşam biçimizdir, fakat bu bireysel ve tek başınıza yaşamanız anlamına gelir ama siz yaşam konumunuza göre hayatınızı, doğrularınızı ve değerlerinizi düzenlerseniz size güç verecektir. Hayatınız boyunca yaşamış olduğunuz her şeyi güzelleştirme imkanı bulacaksınız. Bunun için önce öfke sonrasında stres duygularınızı kendi benliğiniz ve huzurunuz için kontrol etmelisiniz.

İçinizdeki değerler düşünceleriniz, bilgileriniz ve deneyimleriniz ile sınırlıdır. Kendinizden bir başkası size kötülük yapamaz! Kendinize olan sevgi ve bağlılığınız etrafınızdakilere ışık olmalı, evrendeki tüm varlıklar ışığın varlığını hissedebilir. Bu da sizi siz yapacaktır.

Tüm değerlerimizle birlikte 29 ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutlarım.

Düşünceleriniz Duvar Olmasın!

HABER REVİZYON DERGİSİ KASIM 2017