Egemen Töreli – Temmuz Burç Yorumları

Merkür ileri adım attı… Bizler frenden ayağımızı çekiyoruz her şeyde relaks rahat ferah günler başlıyor !!!

KOÇ BURCU

Temmuz ayı tüm burçlarda olduğu gibi, Siz Koçlar için de rahatlama ferahlama günleri müjdeliyor yapılması gereken öncelikle iş hayatınızla alakalı tüm konularda kendinizi sisteme uygun bir şekilde düzenlemenizdir. Para konusunda 10’un dan sonra bazı iniş çıkışlar ve dalgalanmalar mümkün olabilir. Bir düzensizlik, gelecek paranın belirli yerlerde kullanılması mecburiyetini doğurabilir. Bu sürecin parasal konularda birçok olasılığı içinde barındırmaktadır. En önemlisi aile, evlilik, iş ortaklığı, yeni yapılan sözleşmeler yoluyla maddi kazançlar elde edilmesidir. Yalnız para evinizin yöneticisi tutumlu davranmanız gerektiğinin de göstergesidir. Belki de elinize geçecek para evinizle alakalı giderler için kullanılacağından dikkatli olmanızı gerektiriyor olabilir. Aşkta eskilerden haberler var ama iki arada kalmak mümkün olacak.

BOĞA BURCU

Merkür size kısıtlamalar getirdi ama işinizi bildiğinizden güzel temkinli adımlarla atlattınız şimdi bolluk işlerde detaylara girme zamanı gelen teklifleri kulak arkası etmeden incele sana faydalı olacak. şöyle bir durup, ne yöne gidiyorum tarzı bir düşünme sürecini başlatabilir ve bir şekilde ince eleyip sık dokuma zamanıdır bu. Bu durum kararsızlığı tetiklediği gibi bu kararsızlık kuruntularla kardeş gibi el ele yürümeye başlayabilir. Yani tam her şey yoluna giriyor gibi dururken ve sahiplenici koruyucu tarzda hareket ederken başlayan Mars enerjisi, vermeye çalıştığınız kararlar üzerinde durup düşünmeye yol açabilir. 26 Temmuz tarihine kadar devam edecek bu seyir parasal kazanımlar açısından duyarlılığın yükselmesi, iletişimde bulunurken olayları kendi bakış açınıza göre değerlendirerek girişimlerde bulunacağınızın göstergesidir. Yollar açılıyor seyahatler hem iş hem tatil olacak

İKİZLER BURCU

Sevgili İkizler aşk ve ilişki evinizin yönetici gezegeni Venüs bu ay hassasiyetin artmasına neden olduğu gibi, bir yandan eski ve aşina olan her şeye sarılmak isteyen siz, yarınlarınızın ne kadar güven içinde olduğunu düşünmeye başlayabilirsiniz. Bu durum doğal olarak yenileşmenin önünde bir duvar gibidir. Bu ise ikizlerin doğasına son derece aykırı. Çünkü o her zaman geçmişten ziyade gelecekle ilgilenmeyi tercih eden bir burç. Bu süreçte herşey maddi olarak değerlendirilmeye çalışılacağı için, doğal olarak karşınızdaki kişi size ne sunabilir, böyle bir ilişkiye girilirse ne denli güvenli olunur,gibi sorular nedeniyle aşkı aşk gibi yaşamak neredeyse zor görünüyor, bu dönemde yeni bir aşk yaşamak yerine eskinin güvencesine sarılmak size daha mantıklı gelebilir.Relaks keyif bulacağın ortamlar tercih edin kuruntu yükselmesin sizi güzel yerlere taşısın

YENGEÇ BURCU –AYIN BURCU

1 Temmuz tarihinde, iletişim ve haberleşme, çevrenizdeki insanlarla bağlantı kurabilmenizi sağlayan yaşam evinizde ilerlemeye başlayacak aşk evinizin yöneticisi olan Merkür gezegeni, ince eleyip sık dokuma zamanınızın geldiğini gösteriyor.Bu ay güvenlik duygusu fazlasıyla ön planda olduğundan aşk hayatınızla ilgili konularda mantığınızı ön plana almaya başlayabilirsiniz. Sizin gibi hassas bir kişinin mücadele etmek adına duygularını geriye çekmesi tabi ki kolay değildir. Burcunuzla uyumlu görünüm yapacak olan Mars gezegeni bunu yapabileceğinizi göstermektedir. Yalnız sorun ciddi ilişkilerin yaratacağı içsel baskıdır. Yani siz olayları mantık süzgecinden geçirmediğiniz sürece beraberliğinizde aradığınız güven ortamını yakalamanız mümkün değildir. Öncelikle karşınızdaki insanla aranızdaki bağ duygusunu irdelemeniz gerekebilir.Özellikle 3-12-18 Temmuz tarihleri oldukça etkilidir. Birlikte mücadele etmeli ve birlikte çalışarak geleceğinizi kurgulamalısınız. Burada güçlü olan taraf siz olduğunuza göre, anlayışlı olmak ta size düşmektedir. Herşeyden önemlisi de, iletişiminizi güçlü tutmanız lazım.Yatırımlar güzelliklere dönmeye başlayacak meyveleri toplayacaksınız.

ASLAN BURCU

Aşk hayatınız açısından gayet keyifli bir dönem başlayacak diye müjdeleyebilirim Artık sizin için her konuda yeni bir adım atılması mümkün olacaktır. Böylece Haziran ortalarından bu yana neredeyse bir ay boyunca, geri plana çekilerek hassas ve oldukça içe dönük şekilde yaşanan bir dönemin ardından güçlü bir kendini ifade ediş, iletişimsel açıdan çevrenizle irtibat kurmaya yönelik zihinsel bir süreç ve ilişkinizle alakalı konularda egemenliği ele geçirme, verici ve cömert bir tarzda hareket, eğilimsel olarak gayet keyifli bir dönem başlamış olacaktır. Finansal konularda direk etkili olacak iki gezegen hareketi tüm burçların farklı yaşam alanlarında Temmuz ayına damgasını vurmakta.1 Temmuz tarihinde para evinizin yönetici gezegeni Merkür’ün ilerlemeye başlaması ise, finans anlamında sizin için kazanımlarınızı çoğaltmak adına diğer kişilerle bağlantıya geçme, kendinizi olumlu bir şekilde ifade edebilme, yeteneklerinizi hayata geçirebilme konusunda gayet olumlu bir dönemi başlatmış olacaktır.

BAŞAK BURCU

Bu ay dış dünyadaki ifade tarzınız ortam ve kişiler üzerinde oldukça etkilidir. Sizin güçlü bir imaj sahibi olarak kendinizi gerçek hayatta göstermeniz ve düzgün bir ilişki yaşamanız için öncelikle mantıklı düşünmeniz şarttır.Bu ay duygusal düşünceler veya yaşanan ilişkinin kendi içindeki çıkmazları konusunda gerçekçi davranmanız şarttır. Bunu başarmanın yolu ise, öncelikle kendinize ait sorumluluklarınıza sahip çıkmaktır. Siz kimlik duygunuzu tam olarak oturtmadığınız, varmayı düşündüğünüz hedefle alakalı kesin saptamayı yapmadığınız sürece yaşam bunu yapmanız için size daha fazla baskı ve daha fazla zorunluluk yükleyecektir. İşlerdeki yoğunluk tatil ile birleşecek hem çalışıp hem tatil yapma fırsatını birleştireceksiniz yollar size kapılar açacak evinizden uzaklaşmanızda fırsat ve kısmetler var.

 TERAZİ BURCU

Sevdikleriniz için son derece özverili davranacağınız bu ay yardımseverliliğiniz ve iyi niyetinizle herkesi kucaklayabilirsiniz. Sorumluluklarınızın her zaman olduğu gibi Merkür sonrası bu dönemde de farkındasınızdır. Bu yüzden de başarılı olmak için geçmiş tecrübelerinizden yararlanmak gerektiğinin bilincindesinizdir. Kimileriniz için bu süre ailenizi yönlendirmek adına her türlü zorunluluğu gönüllü kabul etmenizdir, kimilerinize göre yeni bir aile düzeni kurabilmek adına girişimci olmanızdır. Her ne olursa olsun faydalı ve verimli geçeceği muhakkaktır. Sevdikleriniz için son derece özverili davranacağınız bu dönemde yardımseverliliğiniz ve iyi niyetinizle herkesi kucaklayabilirsiniz. Hayallerden gerçeğe geçen süreç günler sizi yorabilir ama güçlenerek cesaretli adım atacaksınız.

AKREP BURCU

Bu ay kariyeriniz çok önemli olmasa da, para daima önemli olacak. Önemli bir iş anlaşması yapmak istiyorsanız, işte size güzel bir fırsat doğuyor. Kendinizi denetleme gereği duyacak ve ciddi aşamalar içinde olacaksınız. Bulunduğunuz konumu farklı platformlara taşımayı amaçlarken, eski alışkanlıklarınızdan kurtulmak isteyeceksiniz. Yaşama yeni bir tablo ile çıkmak isteyecek ve deneyimlerinizi genişleteceksiniz: Bu dönemde toplumsal reformistlerin çıkması sizinde yaşam felsefenizi etkileyecektir. Başka kültürler ve alanlar merak sahanıza girerken, denemediğiniz işlere girişebilir, iyi konumlara gelebilirsiniz. Biraz daha cesur olmalı ve size verilen sunumları iyi değerlendirmelisiniz.Bu ay, öncelikle duygularınız bir hayli yoğun seyrediyor.. Bu macera duygusunun istenemeyen sonuçlarına katlanmak zorunda kalabilirsiniz..

YAY BURCU

Özellikle çalışma evinizde gerçekleşecek olan gezegensel hareketler, size bir iş aşkını gündeme getirecektir. Sizden daha yaşlı kişilerden önemli destekler alacaksınız.Dostlarınız ve çevrenizi sınamak ve önemli fırsatları görmek için tam zamanı.Yıllardır sizi kendi amaçları için kullanan dostlarınızın gerçek yüzlerini görebileceksiniz. Gücünüzü ve hırslı yönlerinizi regüle etme ihtiyacı duyacak ve paylaşım konusunda gizliliği tercih edeceksiniz. Aslında sizinle aynı düşünceyi paylaşacak kişilerle birlikte bir ortam yapabilirsiniz. Yine bu ay kişisel enerjinizi evinize ayıracaksınız. Kariyer ve aile yaşamınızı dengelemek zorunda kalacaksınız.Ay boyunca; duygularınıza rağmen, mantığın gerektirdiği kurallar çerçevesinde davranacak ve ilişkilerinize saygın bir mesafe koyacaksınız.Yine gizemli düşüncelerinin önem kazanacaktır. Yine bu ay yanılgılar ve farklı anlaşılmalar söz konusu. Siz ne kadar iyi niyetli olursanız olun; ilişkilerinizde istemediğiniz durumlar ortaya çıkacaktır.

OĞLAK BURCU

Bu aralar her türlü riskten ve spekülasyondan uzak kalmalısınız.Yaratıcılığınızın kısıtlandığını hissedeceğiniz bir ay. Bu arada kendiniz daha çok geliştirmenin yollarını bulacaksınız.Uzak yollarla ilgili planlarınız gözden geçirecek ve gerekli görüşmeleri gizlice sağlayacaksınız.Dış görünüşünüze yansıtmak istemediğiniz kendi doğrularınız var. Başkalarının fikrine saygılı gibi davransanız bile, en son final fikir size ait oluyor. Bazılarınız kazandığı paraları yeni projelerine ayıracaklar.Bu ay,biraz daha cesur olmalı ve size verilen sunumları iyi değerlendirmelisiniz.Amaçlarınızın saptırılmasından hoşlanmıyorsunuz.Bu özelliğinizi çevrenize hissettireceksiniz.Bu ay duygusal konularınızda aşırıya kaçan davranışlardan uzak kalmalısınız.Birçoğunuz,ortak arkadaş gruplarında yeni tanışacağı kişilerle duygusal bağlar kuracak Uzun süredir dostluk çerçevesi içinde yaşanan ilişkiler, aşka dönüşecektir. Bekarlar hayatlarının en mutlu tesadüflerini yaşayacaklar.

KOVA BURCU

Paraya karşı ilginiz artacak.Para kazanma konusunda iddialı bir tutum izlemeniz sizi şanslı kılacaktır. Bir bakıma kendi şansınızı kendiniz yaratacaksınız..Cesur, aktif ve risk almaya hazırsınız.Maddi korkularınızı bir kenara atacaksınız.Bu ay akıllıca adımlar atmalı ve hata yapmamalısınız.Ay boyunca, gelirleriniz konusunda tutumlu bir tavır sergilemelisiniz. Üretim yapan bir firmada çalışıyorsanız; piyasaya yeni mallar sürmek yerine eski ürünlerinizi iyileştirme ve daha iyi sunma projeleri geliştirmelisiniz. İş yerinizdeki huzursuzluk sizi de rahatsız edecektir. Bazı arkadaşlarınızla aranızdaki sürtüşmeler yüzünden ruhsal dengeniz bozulabilir Hedefleriniz konusunda isabetli tahminler yapacak ve pozisyona uygun tavırlar alacaksınız. Bu ay bağış yapmak ve çevrenize yardım etmek istiyorsanız, ay sonunda bu tür aktivitelere katılmak için, önünüze fırsatlar çıkıyor.

BALIK BURCU

Düşündüğünüz bir çok şeyi gerçekleştirme çabası içinde yoğunlaşırken; eski alışkanlıklarınızı gözden geçirerek gelişen şartlara göre rotanızı ayarlayacak, yeni bir şeyler yaratma konusunda gayretli olacaksınız.Bazen kibirli davranışlar sergileyebilir ve çevrenizin tepkilerini üzerinize çekebilirsiniz. Fakat konuşma kabiliyetinizi iş konularında başarılı bir şekilde kullanacaksınız.İşinizle ilgili konularda tatlı dilli ve politik davranmanın avantajlarını göreceksiniz. İletişim konusunda oldukça başarılı ve çevrenize olumlu bir görüntü veriyorsunuz. Başarılı çalışmalara imza atarak, işinizde manevi tatmin sağlayacaksınız. Entelektüel yönlerinizi ortaya çıkaracak aktivitelerde, aynı meslekten kişilerle aranızda duygusal bir çekim meydana gelebilir. Kariyerinizle ilgili duygu değişimleri yaşarken, yaşama daha keskin bakacaksınız..Bu ay aşktan çok ailevi ve evinizle ilgili konular ön plana çıkıyor. Aile bireylerinin bazı konulardaki isteklerinin çıtaları yüksek olabilir.

haber revizyon 2014 temmuz egemen töreli 1 haber revizyon 2014 temmuz egemen töreli 2HABER REVİZYON DERGİSİ TEMMUZ 2014