Geleceğin Şehirleri

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen “Türkiye için Ufuk2020” Projesi kapsamında TÜBİTAK, c“Geleceğin Şehirleri (Cities of the Future)” Proje Pazarı etkinliğini düzenledi.

Uluslararası Proje Pazarı Etkinliği 300’e yakın Avrupalı ve Türk araştırmacı ve özel sektör temsilcisini “Doğa Temelli Yöntemlerle Akıllı ve Sürdürülebilir Şehirler’’, “Akıllı Kentler ve Toplumlar”, “Döngüsel Ekonomi”, “Enerji Verimli Yapılar”, “ Avrupa Yeşil Araçlar Girişimi”, “Geleceğin Fabrikaları” alanlarına yönelik proje ortaklıkları geliştirmek ve birebir görüşmeler sağlamak için bir araya getirdi.

“Geleceğin Şehirleri” Proje Pazarı etkinliği sayesinde Türk akademisyenler, özel sektör temsilcileri, belediyeler ve diğer kamu kurumları ile Sivil Toplum Kuruluşları, fikirleri ve uzmanlık alanları doğrultusunda Avrupa’dan katılımcılarla Ufuk 2020 Programı kapsamında iş birliği yapma fırsatı yakaladı. 25 farklı ülkeden katılımcılar, Türkiye’den araştırmacı/kurum temsilcileri ile sürdürülebilir iş birliği ve projelere katılım fırsatlarının değerlendirilmesi konularında birebir görüşmeler gerçekleştirdi.

Etkinlik, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Arif Ergin’in, Türkiye’nin Ufuk2020 Programı’ndaki potansiyeli, başarısı ve ulusal düzeyde TÜBİTAK tarafından yürütülmekte olan ödül ve destek programları hakkında gerçekleştirdiği ayrıntılı açılış ve hoşgeldiniz sunumu ile başladı. Devamında ise Merkezi Finans ve İhale Birimi Direktörü Emine Döğer ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkan Vekili Gabriel Munuera Vınals birer açılış konuşması yaptı.

 

HABER REVİZYON DERGİSİ ŞUBAT 2017