Haber Revizyon Dergisi Ekim 2014 Sayısı Çıktı

Haber dergiciliğine yeni bir boyut getiren, tarafsız ve bağımsız Haber Revizyon Dergisi’nin EKİM sayısı dopdolu içeriği, gündem yaratacak konuları, özel röportajları ve farklı bakış açılarına sahip yazarlarının dünya görüşlerinin çeşitliliğiyle yerini aldı. Haber Revizyon Dergisini Turkcell Dergilik Mobil uygulamasını mobil cihazlarınızdan indirip inceleyebilirsiniz.

Haber Revizyon Dergisi İmtiyaz Sahibi R. Aytekin TÜRKER Eylül yazısı “Bir Göz Yaşım Kaldı!..”başlığı ile okuyucuları ile buluştu.

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, “TÜİK tarafından açıklanan 2. çeyrek büyüme rakamlarını değerlendiren TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, ikinci çeyrekte Türkiye ekonomisinin yüzde 2,1, yılın ilk yarısında ise yüzde 3,3 büyüdüğünü ifade etti.”

Haber Revizyon Dergisi İmtiyaz Sahibi R. Aytekin Türker son günlerde özellikle büyükşehirlerde sayıları artan dilencileri araştırdı. “Dilenen Zenginler” Haber Revizyon Dergisi Ekim Sayısında.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Devlet Malzeme Ofisi’nde, Maliye Bakanlığı Bilgilendirme Toplantısı ile Orta Vadeli Program ve 2015 Bütçesi Sunumu’nun ardından açıklamalarda bulundu.

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Meclisi, eylül ayı toplantısını “Üretim Ekonomisi Yeniden Önem Kazanırken Üniversite-Sanayi İşbirliğine Yeni Bir Bakış” ana gündemi ile gerçekleştirdi. Açılış konuşmasını İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan’ın yaptığı toplantıya, Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya konuk konuşmacı olarak katıldı.

Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva, Beyazay “Eğitim de eğitim” der, başka bir şey demez. Bunu hep size mi diyor? Beyazay’ın öğrenmesi gerekenler bitmedi ki. “Söyleyeyim kızım, işit gelinim” yerine diyor ki, “Söyleyeyim dostuma, asıl kastım nefsime” diyor.

Sefa Koyuncu Haber Revizyon Dergisi okuyucuları için yazdı. “TDK, muhafazakârlara ‘tutucu’ demekte direniyor

Türkiye’nin ilk yerli gözlem uydusu RASAT’ın görüntülerinin son kullanıcıya ulaşmasını sağlayan Gezgin Portalı, TÜBİTAK Uzay Enstitüsü ODTÜ Yerleşkesi’nde yapılan törenle açıldı.

GÜCÜNÜ KEŞFET” Türk sanayisini yurt dışında üst düzeyde temsil etmek ve Türk Malı’ algısını yükseltmek amacıyla Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) koordinasyonu ile başlatılan ‘Türkiye Markası’ çalışmaları tamamlandı ve Türkiye’nin yeni logosu ve sloganı tanıtıldı.

Yüksel Güleç’ten Ticari Yorum (A) Sosyal Devlet, “Sosyal devlet, fertlerin sosyal durumlarıyla ilgilenen, onlara asgari bir hayat düzeyi sağlamayı, sosyal adalet ve sosyal güvenliği gerçekleştirmeyi ödev sayan devlettir.”

Hayalet Yapılar “İncili Köşk”, padişahların dinlenmek ve güzel vakit geçirmek için kullandıkları, deniz manzaralı bir seyir yapısıdır.

Uluslar arası Progeriya Çocuklar Buluşması”. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 4 Şubat’ta Almanya ziyareti kapsamında kabul ettiği progeria hastası 13 yaşındaki Gamze Yağar’ın “yaşıtlarıyla Türkiye’de buluşma” hayali gerçek oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın devreye girmesiyle yapılan “Uluslararası Progeria Çocuklar Buluşması” Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Türkiye Özürlüler Eğitim ve Dayanışma Vakfı (ÖZEV) işbirliğiyle İstanbul’da yapıldı.

Şahin Mengü kaleminden Haber Revizyon Dergisi okuyucuları için “Dış Politika’da Esaret

Çözüm Kumbarasında 10 Numara 10 Proje “Türkiye’de bugüne kadar gerçekleştirilen en kapsamlı sosyal inovasyon projesi olan Çözüm Kumbarası’nda finale kalan 10 proje belli oldu. En iyi 10 arasında giyilebilir sağlık cihazlarından girişimcilere fon yaratan platformlara kadar birçok proje bulunuyor. Kasım ayında belirlenecek ilk üç proje, toplam 50 bin TL ödül kazanacak.”

Prof. Dr. Arif Verimli, İngiliz Beslenme Bozuklukları Derneği yeni bir hastalık tanımladı: “ORTOREKSİYA

Dr. Haydar Dümen “İt Dalaşı” “Kavgacı milletizdir. Kavga sevilmez ama, sanki “kavga sever” gibi hep kavga ederiz. Burada atalarımızdan aldığımız, sosyal genimizin etkisi de olmalı.”

Burçların Efendisi Egemen Töreli’den Ekim ayı burç yorumları.
• Haber Revizyon Dergisi olarak destek vermek amacı ile 2014 Eylül sayımızda “LÖSEV”, “TÜRK KIZILAYI” “YEŞİLAY” VE “UNICEF” ilanlarına yer verilmiştir.

 

Haber Revizyon 2014 Ekim Kapak Küçük