Haber Revizyon Dergisi Ocak Sayısı Çıktı

Haber dergiciliğine yeni bir boyut getiren, tarafsız ve bağımsız Haber Revizyon Dergisi’nin OCAK sayısı dopdolu içeriği, gündem yaratacak konuları, özel röportajları ve farklı bakış açılarına sahip yazarlarının dünya görüşlerinin çeşitliliğiyle yerini aldı. Haber Revizyon Dergisini Turkcell Dergilik Mobil uygulamasını mobil cihazlarınızdan indirip inceleyebilirsiniz.

Haber Revizyon Dergisi İmtiyaz Sahibi R. Aytekin TÜRKER OCAK yazısı “Yaşamımız Para İle Ölçülüyor…” başlığı ile okuyucuları ile buluştu.

İnovaLİG’de şampiyonlar ödüllerini aldı. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Türkiye İnovasyon Haftası 2014 kapanış etkinlikleri kapsamında 6 Aralık Cumartesi günü İnovaLİG- İnovasyon Şampiyonları Ödül töreni düzenledi. Törende 5 farklı kategoride ilk 3’e giren firmalar ödüllendirildi. Türkiye’nin İnovasyon Şampiyonları ödüllerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden alırken, ikinci ve üçüncülere ise ödülleri Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi tarafından verildi.
Yeni Türkiye’yi kurmak için daha fazla çalışacağız” Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Genel Kurulu’na katıldı.Toplantıda yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, DEİK’in 2014 Yılı Olağan Genel Kurulu’nun hayırlara vesile olması dileğini ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni çıkan yasa ile yapısı değişen daha büyük umut ve heyecan ile yoluna devam edecek olan DEİK’in, yönetici ve üyelerine de gerek emekleri, gerekse bundan sonra yapacakları çalışmaları için teşekkür ederek, “İnanıyorum ki DEİK yeni yönetimi ile bütün konseyleri ile tüm mensuplarıyla özel sektörümüzün lider gücü olmaya Türkiye’nin istikrar ile büyümesine eşsiz katkılar sağlamaya devam edecektir” dedi.
Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva “Beyazay 2015 Altınları” başlıklı yazısı ile Haber Revizyon Dergisi okuyucuları ile buluştu.
Gazeteci / Yazar Sefa Koyuncu, “Yeni Osmanlı Barışı” Osmanlı’nın yıkılmasıyla bozulan dünya barışı, Pax New Turcica ile yeniden kurulabilir mi?
Devlet korumasındaki 2 bin 375 genç, memur oldu. Başbakan Ahmet Davutoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 2828 Sayılı kanun kapsamında sosyal hizmet modellerinden yararlananların istihdamına ilişkin ATO Congressium’da düzenlenen kura törenine katıldı.
Yüksel Güleç’ten Haber Revizyon Dergisi okuyucuları için Ticari Yorum “Hoşgeldin 2015” Her yeni yılda beklentilerimiz olur. Mutluluk, para, eş ve benzer bir çok şey. Yıllar yılları peş peşe kovalarken bu beklentilerimizin bazıları gerçekleşir, bazıları gerçekleşmez ama biz yine de isteriz. Herkes bir şeyler ister ama istemenin yanına çabayı koymazsanız bir şey elde etme ihtimaliniz kalmayacaktır. Tıpkı dua edip piyango dan para çıkmasını bekleyen Temel gibi, bilet almaz ise bu duası yerine gelir mi sizce?
Şahin Mengü, “Bu Ülke Nasıl Bu Hale Geldi?
Haber Revizyon Dergisi Ocak 2015 Özel Haber “Nomofobi” Nomofobi, cep telefonu bağlantısını kaybetme korkusudur. Bu durum panik atak, nefes darlığı, baş dönmesi, titreme, terleme, kalp hızının artması, göğüs ağrısı ve bulantı gibi fiziksel yan etkilere neden olur.

Mehmet Başkak Haber Revizyon dergisi okuyucuları için yazdı “Bonzai Belasına Hipnoz Formülü
Hayalet Yapılar – Direklerarası. Sütunlu oluşu nedeniyle “Direklerarası” adı yakıştırılan dar ve uzun yapı, Lale Devri sadrazamı Nevşehirli Damat İbrahim Paşa’nın yaptırdığı külliyenin sütunlu çarşısıdır.
Haber Revizyon Dergisi Ocak sayısında “Okçuluk” Kökeni insanoğlunun avcılık günlerine dayanan, oku bir yay aracılıyla hedefe göndermeyi amaçlayan spor dalı. Okçuluk ilk kez 1904 yılında olimpiyat programına alındı. Bu branşta ilk dönemlerde Fransa, Belçika ve İngiltere başarılı sonuçlar almış, daha sonraki dönemlerde Amerika, Sovyetler Birliği, Iskandinav ülkeleri ve İtalya bu ülkeleri izlemiştir.
Prof. Dr. Arif Verimli, “Spor ve Cinsellik” başlıklı yazısı Haber Revizyon Dergisi Ocak Sayısında.
Dr. Haydar Dümen “Kadın ve Erkek Eşit Olamaz!..”, Eğer bu eşitsizliği erkekten yana üstünlükle yorumlarsak, kadınları en ağır şekilde aşağılamış oluruz. Erkek ve kadın eşittir dersek, yaradana ve yaratıcı gücün en belirgin, en yüce ve kutsal değerine nankörlük yapmış oluruz. Bu düşünce bizim varlığımızı, anaların kutsallığını gelecek kuşakların yaratıcısı, Tanrının yeryüzündeki eli ve ırgatı olan kadınları kör bencilliğimizden anlayamamış ve de onları algılayamamışız demektir. Bu da kendi insanlığımıza ve aklımıza ihanettir.
Burçların Efendisi Egemen Töreli’den OCAK ayı burç yorumları.

Haber Revizyon Dergisi olarak destek vermek amacı ile OCAK 2015 sayımızda “LÖSEV”, “MOR ÇATI” “YEŞİLAY” VE “UNICEF” ilanlarına yer verilmiştir.

Haber Revizyon 2015 OCAK

HABER REVİZYON DERGİSİ OCAK 2015