Hangi Burç Nasıl Beslenmeli?

Her burcun taşıdığı özelliğe göre beslenme programı olmalı.

 

KOÇ

Tehlike çanları abur – cubur yemeyi çok seven koç burçları için çalıyor. Bol bol su içip alkol ve tuzdan uzak durmakta yarar var. Patates, soğan, domates, mercimek, marul, ıspanak elma, zeytin, ceviz gibi gıdaları mutlaka tüketmeniz gerekmekte. Tatlı olarak ise kayısı tercih edebilirsiniz.

BOĞA

Boğa burcu insanları adeta yemek için yaratılmışlardır. Fakat ileride bu yedikler kilo olarak başınıza bela olabilir. Tombul biri olmak istemiyorsanız karbonhidrattan uzak durmalısınız. Bol bol su içmek hayatınızın bir parçası olmalı.

İKİZLER

Hızlı yemek yeme özelliğinizi değiştirmezseniz ileride sağlığınızı tehtid eden bir sorun olarak karşınıza çıkabilir. Kesinlikle yemek yerken acele etmeyin. Balık, köy peyniri, havuç, erik, şeftali, üzüm suyu ve badem yemek listenizde mutlaka bulunmalı.

YENGEÇ

Canınız sıkıldıkça lütfen poğaçalara, böreklere şekerleme ve dondurmaya saldırmayınız. Vücudunuz kalsiyuma ihtiyaç duyduğundan mideniz çok hassastır. Duygusal olmanız beslenme alışkanlıklarınızı da etkiliyor.

ASLAN

Yemek sizler için bir ihtiyaç değilkeyif ve zevk demektir. Diyet yapmakta oldukça başarılısınız ama porsiyonlarınızı %50 azaltmanız önerilir. Kuzu ve kümes hayvanları eti karaciğer, şeftali, ema, incir ve badem sizin için ideal gıdalardır.

BAŞAK

Şekerli gıdalar deyince ilk akla başak burçları gelir. Çikolata özellikle hayatın vazgeçilmezidir. Bu gıdalardan uzak durmazsanız kalbinizde ciddi sıkıntılar yaratabilir. Armut, elma, kavun, limon, zeytin ve portakal dost yiyeceklerinizdendir.

TERAZİ

Havuç, mısır, bezelye, elma, badem, çilek hep elinizin altında olmalıdır. Böbrekleriniz için asitli içeceklerden uzak durmalısınız.

AKREP

İlerleyen yaşlarınızda rahat edip sağlık problemleri yaşamamak için deniz ürünleri, taze sebze, turp, yeşil salata gibi gıdaları tercih etmeniz gerekmektedir. Sakin ve zinde kalmak için doğru beslenmelisiniz.

YAY

Beslenme için kabuklu sebze ve meyveleri tercih edin. Patates, yeşil biber, incir, çilek, kuru erik yemeniz önerilir.

OĞLAK

Çok çalışkan olduğunuzdan dolayı yemek öğünlerinizi muhtemelen atlıyorsunuz. Vücudun mineral ve vitaminlere ihtiyacı olduğundan bu yaptığınız çok zararlı. Yumurta sarısı, incir, balık, peynir, portakal, limon bol bol yemenizde fayda var.

KOVA

Sürekli vücudunuz C vitaminine ihtiyaç duyuyor. Bu sebeple değişik lezzetler tatmayı seviyorsunuz. Bu lezzetleri direk sofra tuzundan değil doğal besinlerden almanız en sağlıklısı.

BALIK

Sıkıcı ve sert diyetler kesinlikle balık burcuna göre değildir. Açık ve daha yenilikçi diyetleri denemelisiniz. Düşük şeker ve yağ, yüksek proteinli gıdaları yediğinizde kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz.

 

Haber Revizyon 2015 Temmuz32

 

HABER REVİZYON DERGİSİ TEMMUZ 2015