Hangi Burç Nasıl Giyinir?

Hangi Burç Nasıl Giyinir?

Koç

Ateş burçlarının tümünde olduğu gibi Koç burcu da, tercihlerinde renk zenginliğine öncelik verir. Parlak kırmızı tonlarına âşık olan ve soluk renklerden haz etmeyen Koç burcu, tarzıyla dışarıya müthiş bir özgüven yansıtır. Kişiliğiyle
olduğu kadar, görüntüsüyle de zihinlerde iz bırakan bir kadındır. Koç kadını yeni trendleri yakından takip ederek, hayatın her alanında olduğu gibi moda ve alışveriş konusunda da korkusuz, cüretkâr ve önde olmak ister. Beyaz, siyah ve kırmızı renkler içinde büyüleyici görünür ve deri kıyafetleri kendisine çok yakıştırır.

Boğa

Yönetici gezegeni Venüs olan Boğa kadını pratik, sade, sofistike ve zevklidir. Etkileyici boynunu süslemeyi sevdiğinden, düzinelerce kolyeye ve fulara sahip olabilir. Yapay olmayan değerli takıları sever. Topraksı pastel renkler ve beyaz içinde ihtişamlı görünür. Kıyafetlerin dokusu, yumuşaklığı ve içinde ne kadar rahat ettiği çok önemlidir. Tercihlerinde ipek, kaşmir, yün, keten ve pamuksu materyaller ön plana çıkabilir. Kadife ceketler ve balıkçı yaka bluzlar giyinmekten keyif alır.

İkizler

Yeni trendlerden genelde ilk olarak İkizlerin haberi olur. Arkadaşıyla gezmekten hoşlandığı alışveriş merkezleri ikinci evi gibidir. Eğer alışveriş merkezine gitmiyorsa, alışverişlerini büyük bir iştahla online yapacak, arkadaşlarına beğendiklerini göndererek fikir almakta geç kalmayacaktır.

Yengeç

Yengeç kadını genelde, klasik, rahat ve feminen tercihler yapmaya eğilimlidir. Teninde çok sıkmayan, batmayan ve boğmayan satensi hisleri seven Yengeç kadını, görünüşü için pahalı harcamalar yapabilir ve muhakkak dış giyiminin iç giyimiyle uyumlu olmasına dikkat eder. Romantik Yengeç kadını için “dantelin ve göğüs dekoltesinin kraliçesi” tanımını kullanmak hiç de yanlış olmayacaktır.

Aslan

Ormanın kraliçesi Aslan kadını, asla sıradan ya da kaba görünmez. Zira hem pahalı hem de özel olan zevkleri, standartın çok üstündedir. Kendisine neyin yakışacağını bilir, en iyisini ister ve en iyisini hak ettiğine inancı sonsuzdur. Gurur duyduğu saçlarının bakımı için kuaföre gitmesi yılın olayı gibidir ve hiçbir şey onu saçlarıyla ilgilenilmesinden daha mutlu etmez. Ancak kozmetik bakımlar yaptırıp kendisini şımarttığı aşamada seyirci sevmez, çünkü insanların güzellik sürecini değil, sonucunu görmelerini ister.

Başak

Tarzı mantıklı, sofistike ve karizmatik tanımlanabilecek Başak burcunun en nefret ettiği şeylerden biri, siyah giysilerinin kırışık, tozlu ve kedi tüyü içinde olmasıdır. Giyim tarzı kişiliğini de yansıtsın istediği için, kıyafetlerinin ve aksesuarlarının abartılı olması beklenmez. Gerçek bir stilin asla demode olmayacağını bildiğinden, son moda trendleri takip etmekle çok ilgili değildir. Ne giyineceği, nelerden hoşlandığı ve nasıl rahat edeceğini hakkında net fikirleri olduğundan, modanın değişken yüzünün kölesi olmaktan uzaktır.

Terazi

Moda ve estetik konusunda özel bir yetenek bahşedilmiş olan Terazi kadını, şık bir tarz ortaya koymakta hiç de zorlanmaz. Kıyafetlerinde ve makyajındaki renklerde doğal bir uyum yakalayarak, aksesuarlarla zenginleştirdiği görüntüsü, dengeli ve çarpıcıdır. Terazi kadını adeta doğuştan getirdiği bir güdüyle, her ortam için nasıl giyinmesi gerektiğini bilir. Venüs kadınlarının tümünde yaygın olduğu üzere, romantik ve feminen bir görüntüsü vardır.

Akrep

Akrep’in tarzını belli kalıplar içinde mimlemek çok zordur. Zira bir an insanın aklını başından alabilecek kadar seksi görünürken bir diğer zaman bohem ya da romantik bir tarzla ortaya çıkabilir. Bir gün ağır bir makyaj yapıyorsa, diğer gün makyajsız gezebilir. Ne giyerse giysin, bedeniyle kurduğu cesur ilişki ve vücuduna hâkimiyeti, her kıyafeti zarif ve çarpıcı şekilde taşımasının nedenidir.

Yay

Yay kadınının gardırobunu açtığınızda, tıpkı kişiliğinde olduğu gibi gökkuşağının tüm renklerine rastlayabilirsiniz. Pamuk, yün keten gibi doğal materyalleri seven Yay kadını için, son moda trendler değil, kıyafetleri içinde ne kadar rahat davranabildiği önemlidir. Uzun renkli eteklere, geniş pantolonlara ve spor kıyafetlere bayılır, makyaj ve mücevher konusunda ise sadeliği tercih eder. Dışarıya bohem ve alçakgönüllü bir tarz yansıtan Yay kadını, güneşli bir günde aldığınız taze bir nefes gibidir.

Oğlak

Oğlak kadını en az prestije önem verdiği kadar, görüntüsüyle de başarılı olmayı arzu eder. Dolayısıyla Zodyak’ta “tayyörlerin kraliçesi” olarak benimsenir. İşten bağımsız gündelik hayatında rahat giyinse bile, yeterince gündelik giyindiğini söylemek yine de zordur.

Kova

Standart AVM’lere ilgi duymayan, alışılagelmiş trendlerin dışında, benzersiz bir tarzın peşinde olan Kova kadınına genelde dönem kıyafetlerinin satıldığı yerlerde, popüler olmayan ama sıra dışı butiklerde ya da tasarımcılarla gelecek trendler hakkında sohbet ederken rastlayabilirsiniz. Kova kadını, tarzıyla insanları şaşırtmaktan büyük keyif alır. En basitinden, zaten eksantrik olan saçı bir gün pembenin en parlak tonundayken, ertesi gün eski rengine dönebilir. Modayı ve ünlüleri, dünya yaşamını inceleyen bir uzaylı gibi yakından, ilgiyle takip eder.

Balık

Adeta yüzer gibi yürüyen, nüvesinde bir denizkızı nitelikleri barındıran düşsel Balık kadınının tarzı son derece zarif olabilir. Yumuşak ve ipeksi kıyafetlerin vücudunu sarmasını seven Balık kadını, bedeninin korselerle, fermuarlarla ya da kemerlerle engellenmesini istemez. Duygularının akıcılığı, üzerindeki genelde uzun olan kıyafetlerin salınımıyla adeta bütünleşir.

HABER REVİZYON DERGİSİ TEMMUZ 2017