Haziran Ayı Burçlar ve Aşk

Haziran Ayı Burçlara Göre Aşk Yorumları

KOÇ

Biraz entellektüel fark arzu kıvılcımlarınızı öldürmez. Bilhakis biraz serinleterek daha çok dayanmalarını sağlar. Ani duygusal mutluluklar size bulutların üzerindeymiş hissini verebilir ama ardından gelen zorluklar buna değip değmediğini düşündürebilir.
Sizin için ideal partner; hem inanışlarınızı ve değerlerinizi paylaşan, hemde iş tarzınızla toplumu ve ilişkinizi desteklediğinizi anlayabilecek biridir. Sizinle aynı fikirde olan arkadaşlarınızla ve meslektaşlarınızla olan beraberliğiniz size başarıda getirecektir.

BOĞA

Anahtar gezegeniniz Venüs, kalbinizin değişen dinamiklerine işaret ediyor. Fakat bu yılın istikrarlı mesajı güven ve güvenlikten yana. Eğer sizin için doğru biri varsa 29 Ocak’tan 1 Şubata kadar aşık venüs, olgun Satürn ve zengin Jüpiter ile uyum sağlayacağı için bağlılık sözü verebilirsiniz. İlkbaharda aşka duyarlı bir yaklaşım hakim. Venüs Nisan ayında burcunuza girerek aşk hayatınıza denge getirecek ve Mayıs ortalarına kadar da sağlamlaştırmaya devam edecek.
Çekiciliğiniz Haziran ve Temmuz aylarında biraz azalabilir. Eylül başkarında ilişkilerinizde uyum sağlayabilmek için ne yapıyorsanız yapın, bu çabalar uzun süren çatışmalara neden olabilir. Ekim ortalarında ki heyecan ve belirsizlik yerini Kasım’ın başından sonra ciddi zorluklara bırakıyor. Kasımın ikinci haftasında Venüs Oğlak’a girdiğinde aşkı yönetmek kolaylaşacak ve önünüze yine tatmin olacağınız uzun ve hoş bir yol açılacak.

İKİZLER

Sizin için, Plutonun İlişki evinizden ayrılmaya başlamasıyla birlikte ilişki bazında bir geçiş yılı olacak. Değişim gezegeni olan Pluto sekizinci içtenlik evinize 25 Ocak 23 Mart arası adımını atıyor ve Kasım’ın 26 sında da olumlu tam bir ddönüş yapıyor. Bu diğerleriyle bağlarınızı kuvvetlendirecek uzun vadeli bir süreçtir. Güçlü Pluto, partnerinize verdikleriniz karşılığında ne aldığınızı sorgulamaya zorlar sizi.
Bu aşk oyununda çıtaları yükseltir. Belki daha az eğlenceli hale gelir ama özünde daha tatmin edicidir. 7. evinizin hükümdarı olan Jüpiter, ciddi olan Oğlak’da, amacın ve paylaşılan hedefler için verilen sözlerin ilişkide ki önemini vurgular.

YENGEÇ

Jüpiter ve Plüton 7. ilişkiler evi üzerinde bulunduğundan gittikçe ciddileşen ilişkiniz ile ilgili kafanızda ufak sorunlar var. Tabii bu durum, daha ciddi iş ilişkileriniz dahil olmak üzere, birçok ilişkinizi içeriyor. Ne var ki hoşgörü gezegeni olan Neptün ile şifa gezegeni Chiron’un etkisinde bir yıl olduğu için içtenlik dönemindesiniz.
Duygusal acı hatıralar sizi, koruyucu kabuğunuz içinde güvende kalmaya itebilir. Esas olgunluk korkularınızın üzerine giderek, inatlarınızdan vazgeçerek ve özel birinin size yaklaşmasına izin verip eski yaralarınızı iyileştirerek gerçekleşecektir.

ASLAN

Romantizim evinizin yöneticisi cömert Jüpiter, iyi bir planlamanın sonuç getirdiği stratejik Oğlak burcunda. İş Aşka gelince hedefinizi yüksek tutun, zira azla yetinmek ümitlerinizi dibe batırabilir.

Mutluluğu yakalayabilmek için günlük hayatınızdaki davranışlarınıza bakın ve sizi çevrenizdekilerden uzaklaştıran davranışlardan kurtulun. İçinde bulunduğunuz gerçekliğin farkına varmanız ve gerçekci umutlarla yola çıkmanız gerek. İlişki evinizdeki iki tutulma, bir davranış değişikliği ya da eş değişikliği anlamına gelebilir. Ancak, Neptün’ün hareketleriyle ilişki evinizde yaşanacak büyülü değişiklikler, tüm yaralarınızı sarmanıza, kişiliğinizi geliştirerek sevmeye sevilmeye daha açık biri olmanıza yardım edecek.

BAŞAK

Ciddi Satürn romantizmin evi olan 5. Evinizi yönettiği için, aşk ilişkilerinde normalde temkinli olabilirsiniz. Ama ufukta iyi haberler var. Neşeli Jüpiter bu yıl 5. Evinize hareket ederek, daha çok eğelence ve aşk vaad ediyor. Duyarlı Venüs 5. Evinizi 24 Ocak – 17 Şubat arasında ziyaret ediyor. Daha oyuncu olmanız için sizi baştan çıkartıyor ve rahatlayıp sadece kendiniz olmanız için sizi cesaretlendiriyor.
25 Ocak’da çekiciliğiniz ve istekleriniz tutkulu Plüton sayesinde daha da yoğunlaşıyor. Eğlence potansiyeliyle kutsanmış olmanıza rağmen, bu yıl sizin için garip süprizler olabilir. Özellikle ne yapacağını kestiremeyen Uranüs 28 Mart 21 Mayıs ve 12 Kasım’da Jüpiter ile 60 derecelik bir açı yaptığında. Aşk beklendiği gibi gelmese bile, tüm yıl boyunca yeni deneyimlere açık olun.

TERAZİ

Romantik bir Teraziyseniz, ilişkilerinizde yaşadığınız hayal kırıklıkları bir süre durulmanıza neden olabilir. Kalbiniz iyileşmeye başlar başlamaz içinizi yeni bir kıpırtı saracak. Bu yıl 5. Evinizde iki düşüş olmasına rağmen muhtemelen sizi gelecek yıllarda etkisi altına alacak bir yön değişikliğini işaret ediyor olabilir. Eğer hayatınızı karşılık beklemeden başkalarını mutlu etmek için geçirdiyseniz, arktık ara verme zamanı. Hassas Neptün’ün çakışan küreler yakınlığı bu sakinliğin bedelinin çok büyük olduğunu ve aşkın gerçekten farkına vardığınızı hissettireceğini işaret ediyor.
Her zaman uzlaşmacı olmak yerine, kendinize en mükemmel kişi gibi davranın. Size ilgi duyan yeni biriyle iletişim kurma şansınız var. Ancak şimdi en önemlisi o kişinin ne kadar cömert olduğu.

AKREP

Başak burcunun Dolunay yörüngesine girmesi kalbinizi harekete geçirebilir. Fakat yinede Satürn sizin keyif almanızı engeleyebilecek konumda. Bu durumlara karşı akıllıca yaklaşın ve önemli bir ilişkinin adımlarını atmaktan kaçınmayın. Aşkın geleneksel lideri olan cömert Jüpiter’in, bütün yıl boyunca Oğlak burcuyla hareket etmesi, size romantizim bakımından sabit bir değişim getirecektir.
Fakat Satürn heyecanınızı yatıştırabilir ve doğallığınızdan kaynaklanan bir ikileme düşmenize neden olabilir. Yada bu bir rahatlamanın belirtisi de olabilir. Kararlılığınız son derece önem arz etmekte, siz yine de geri adım atmayın. Çünkü 4 Kasım’da Satürn Uranüs ile konumlarını değiştirecek ve bu sizin adımlarınızı kolaylaştıracak.

YAY

Genelde sonuçlarını düşünme zahmetinde bile bulunmadan, bir ilişkiye atlama potansiyeliniz yüksek çünkü Aşk Eviniz olan 5.eve aceleci Mars hükmediyor. Ama bu yılın başında Mars’ın Eşler eviniz olan 7. Evdeki geri hareketi, atlamdan önce iki kez düşüneceğinize işaret ediyor. Aslında aşkta ileri gitmemek için kendinize mantıklı nedenlerde bulabilirsiniz. Mars 6 Mart’ta Mahremiyet eviniz olan 8. eve girerek tutkularınızı yoğunlaştıracak ya da belki var olan bir ilişkiyi derinleştirecek. 7 Nisan’da geçiş yapacak olan Venüs’ün ardından Romantizm Eviniz 5. Ev mantıklı Merkür’e ev sahipliği yapacak. Merkür stres düzeylerini yükseltebilecek olan ateşi arttırarak zihininizde ve kalbinizde farklı gündemler yaratacak.

OĞLAK

Jüpiter’in burcunuza girmesiyle oluşan kişisel gelişim bu sene ilişkilerinizi değiştirecek. 7. evinizdeki dikkatli ve sevgi dolu Akrep özellikle eşinizi koruma eğiliminde olmanızı sağlayacak. Başkalarına bakıp büyütmek sizin için okadar öncelikli oluyor ki kendi ihtiyaçlarınızı bilinçsizce saklıyorsunuz. Kendiniz için beklentileriniz ve istekleriniz arttıkça romantik ve duygusal tatmin ihtiyacınız da artıyor.
Mevcut ilişkinizdeki baskı onu ya büyütecek ya da çözülüp gitmesine neden olacak. Eğer ilişkinizin devamı için duygularınızı hasıraltı ederseniz uzun vadedeki hayal kırıklıkları ve ödeyeceğiniz beden şu an ödeyeceğinizden daha fazla olacak. Arzularınızı ifade ederek kalbinizi daha fazla risk almaya açın. Daha tatmin edici bir ilişki için önemli adım atmaktan gururunuzun sizi engellemesine izin vermeyin.

KOVA

Muhteşem Satürn’ün 8. Eviniz olan Samimiyet ve Dönüşüm evinize yapacağı ziyaret ilişkilerinizi, sonuçta ödüller olsa da biraz zora sokacak. Hareketli Mars, 4 Mart’a kadar 5. eviniz olan Romantizm evinde ve çekici Venüs 18 Şubat’dan 12 Mart’a kadar Kova Burcunda. Bu transitler aşkı etkileyebilir ve kalbinizin isteklerinin peşinden gitme konusunda size enerji verebilir. Haberci Merkür, 3 Mayıs’da 5. evinize girerek 25 Mayıs’da Venüs’le buluştuğunda kalbinizdeki adrenelinde artış olacak.
Mars’ın 11 Mayıs ile 2 Temmuz arasında 7. eviniz olan Eş evine yapacağı ziyaret işleri iyice alevlendirebilir. Yalnız Mars, Venüs ve Merkür, 10 Temmuz’la 13-16 Ağustos arasında katı Satürn’le bir araya gelince bu ısınmalarda doğal soğuma periyotları ortaya çıkabilir. Her ne kadar kendinizi aklın devreye girdiği durumlarda daha rahat hissetseniz de bu yıl hissettiklerinizle ilgili çok şey öğrenecek gibi görünüyorsunuz.

BALIK

Otoriter Satürn’ün 7. Eve geçişi, ilişkilerinizde sağlam bir tutum takınmanızı işaret ediyor. Diğerlerinden ne istediğinizi bilin, bunu gerçekleştirmeye istekli adımları takip etmezseniz hak ettiğiniz nitelikle bir ilişki yaşayamazsınız. Israrcı bir rol üstlenmekte rahat olmayabilirsiniz, yine de ne beklediğiniz konusunda dürüst olmak, duygularınızı saklamaktan veya onları dolaylı anlatmakdan daha iyi olur. 7. Evinizde 20 Şubat’da gerçekleşen Ay tutulması ilişkileriniz açısından önemli bir dönüm noktasına işaret ediyor.
Agresif Mars ve İhtiraslı Plüton arasındaki yakın zıtlık, durumun değişmesi ya da bitmesi gerektiği, geri dönüşü olmayan bir hesaplaşmayı hızlandırabilir. Neyse ki Plüton Ay ile belki de acı veren bir ilişkiyi, tatmin edici olana dönüştürerek baş edilmesi güç duyguları üretken bir tartışmaya çevirebilecek destekleyici bir bağ oluşturuyor. Eğer bekarsanız duygularınızdan korkmayın. Sizi ümitsizliğe götürseler bile vazgeçmeyin.

 

 

HABER REVİZYON DERGİSİ HAZİRAN 2017