R. Aytekin TÜRKER Herkes Bir Yerlere Kancayı Attı…

Merhaba

 
Bir dikiş iğnesi hayal edin ince, narin arkasına ne kadar uzun iplik bağlarsanız o kadar çok yeri birbirine kenetleyebilecek gücü varken iplik bittikten sonra yaptığı her hareketi zarar vermek olacak. Düşünün o kadar çok yerde kullanım alanı var ki! Amaçlara göre o kadar güzel şekillendirilmişler ki! Bazen o olmadan hiçbir şey yapamazsınız. Tek başına mı? Biraz düşünürseniz tek başına da neler yapabileceğini bulabilirsiniz. Aynı sizin gibi…

 
Milyarlarca insan içinde bedeninin üstün güçlerini en değerli düşünce ve fikirleri oluşturan beynimizle bir iğne gibi değil miyiz? İstediğimiz zaman bilerek veya bilmeyerek vermiş olduğumuz zarar ve yararlara bakar mısınız? Bunlar kendi irademiz ve kendi düşüncelerimizle yapabileceklerimiz tüm düşünce ve fikirlerimizi bir iğne gibi kullanmıyor muyuz? Kelimelerimizin iğne gibi saplandığı anlar yok mu? Kelimelerimizin hayatı sevgiyi birleştirme anları… Ya hayata bağladığımız insanlar kullandığımız yöntem tek.

 
Bizler neler yapıyoruz? Sürekli şekillendirme peşindeyiz kesinlikle olduğu gibi kabullenmiyoruz yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı da şekil vermeye çalıştığımız bazen başkaları bazen de hiç olmadığımız gibi olmaya çalıştığımız kendimiz değil miyiz? Tabii ki daha tehlikeli anlara ulaşıldığı zamanlarda var onlardan bahsetmek istemiyorum kötülük benim kelimelerimle beslenmemeli buna izin vermeyeceğim. Yoksa emin olun benimde iğneleyebileceğim çok fazla durum, konu ve kişi var belki hemen politik düşündünüz ama değil hayatım yani benim hayatımın içinden bahsettim bir an size paylaşmak değerlidir. Bunu da arada eklemek istedim çünkü giz, gizem hayatımızın etrafında ve emin olun en rahatsız edici durumlardan birisi neyse konuya devam edip sizi çok sıkmadan bitireceğim ama önemli bir husus var!

 
Ne mi?

 
Şekillendirilmiş iğneler, yani şekillendirilmiş insanlar hiçbir zaman eski hallerine dönemeyecek içinde kötülüğe sarılmış, şekillenmişler aslında şekilsiz demek gerekebilir ama aldıkları şekiller yaptıkları ile aynı değil amaçları araçlarına uygun değil! Bir örnekle açıklamalıyım, galiba iğnenin ucunu kıvırdınız kanca oldu acımasızlaştırmak için en uç kısmına da ufak bir çentik biraz korkutucu olmaya başladı galiba. Şimdi bir kumaşa iğne, bir kumaşa bu yapmış olduğumuz kancayı batırın ikisinin de ne kadar rahat battığını göreceksiniz. Şimdi ikisini de aynı anda çıkarmaya çalışın iğnenin rahatça çıktığını, kancanın ise çıkabilmesi için o battığı yeri parçalamaya çalıştığını göreceksiniz.

 
Şimdi bu örneği etrafınıza bakıp göreceğiniz içine kötülük saplantıları bulaşmış birçok insan göreceksiniz. İşte bunlar kendilerini şekillendirip istedikleri yere kendi haz ve çıkarları için sizlere hissettirmeden içinize sızıyorlar ve onlardan kurtulmaya çalıştığınızda size sadece acı değil hayatınızın bir kısmını da parçalayıp zarar veriyorlar.

 
Dikkat edin!

 
HERKES BİR YERLERE KANCAYI ATTI…

 

R. Aytekin TÜRKER

 

Haber Revizyon 2016 Mart R-aytekin Türker

 

HABER REVİZYON DERGİSİ MART 2016