R. Aytekin TÜRKER İpler Değil Amaçlar Bağlasın!

Merhaba

 

İnsan sürekli kendisi ile kavga içinde olan, tüm sorun ve sorumluluklarını bir ceza gibi gören yaratılmış en değerli varlık hiçbir şey düşünüldüğü gibi değil! Kurulan hayaller yaşanan hayat tüm gerçek seni yaradan ve sana sağladığı imkanlar. Sen ise sadece ihtiyaçlar yaratıp ve o  ihtiyaçların için yaşamaya çalışan bazen günahkar bazen ise ahlakına sığınmış güzellik ama bilmelisin ki o yalancıları duyar kötüleri görür iyilikleri ödüllendirir.

 

Sen sana sığamıyorken başkalarının hayatlarına nasıl sığabilirsin hayrı engelleyen sınır tanımaz günahkarlardan olma sana kambur olacak kötülüklerden arın. Karanlığı ve aydınlığı içinde yaşayan sen, bağlanmak ve bağlı yaşamak insan olabilmenin güzel değerleridir. İçini de yaşadığın güzellikler yaşadığın güç senin şimdi bunların değerini öğrenme zamanın geldi. Kendine verdiğin önem karşındakine vereceğin önem ve değerle eşittir!

 

Kendini bulabilmenin bir başka yolu da karanlığın içine uzattığın elinle aydınlık yaratabilirsin. Yaşadığın sürece vermiş olduğun sözleri dudaklarının arasından geçerken kulakların ile duyduğunu unutma bu gün gelecek için yalan yarın geçmiş için yalan söyleme ileride karşılaşacağın her kötü durumun  temellerini senin attığını unutma. Bir gün söz verirsin…

 

Ağzın söyler kulağın duyar ama tasdik etmek için elini sıkmak zorunda kalırsın! İşte o gün ve sonrasında

 

Seni

 

İpler değil amaçlar bağlasın

HABER REVİZYON DERGİSİ EKİM 2017