İstanbul Oto Sanatkarları Odası

İstanbul Oto Sanatkarları Esnaf Odamız, İhtisas Odası olarak kurulduğu 1953 yılından itibaren, Ahi Evran Kültüründen gelen; dürüstlüğü ve güveni hakim kılan düşünce ve anlayışla hareket ederek, daha büyük ve güçlü bir aile olma gayreti içerisinde azimle ve kararlılıkla faaliyetlerini devam ettirmektedir.

 

 

Oda, özellikle 1970’li yıllardan itibaren Yönetim Kurulları marifetiyle veya kurmuş olduğu kooperatifler vasıtasıyla Maslak ve İkitelli’de 3 Oto Sanayin Sitesi, Maslak’ta 2 İş Merkezi, 1 Sağlık ve Sosyal Hizmet Binası, yine Maslak’ta 5 katlı Oda Eğitim ve Hizmet binası yaptırmış, meslektaşlarımızın ve teşkilatlarımızın hizmetine sunmuştur. Bunlarla birlikte sosyal ve kültürel faaliyetleri, oto sanatının gelişmesi yönünde devam ettirdiği yurt içi ve yurt dışı mesleki eğitim programları ve yürüttüğü bölgesel çalışmalar sayesinde, esnaf ve sanatkarlarımızın ve kamuoyunun takdirlerini kazanmış, İstanbul’un en seçkin ve en güçlü odaları arasında hak ettiği yerini almıştır.

Türkiye İstatistik Kurumu 2009 yılı verilerine göre Ülkemizdeki 6.872.5987 adet otomobilin % 26’sı İstanbul trafiğine kayıtlıdır.

Bu araçların her türlü hava şartında bakım ve onarımını yapan, yenileyerek yeniden hizmete verilmesini sağlayan oto sanatkarı esnafımızın emeği, gerçekleştirdiği katma değer ve sağladığı istihdam; gücümüzün bir göstergesidir. Sahip olduğumuz bu gücün önemini iyi kavramalıyız. Mesleğin devamlılığı için ise tüm yenilikleri takip etmeli, yeni teknolojileri uygulamalıyız. Birlikte hareket ederek, gücümüze güç katmalıyız.

Yönetim Kurulu Başkanı 

Mustafa KESKİN

haberrevizyon eylül 2012 mustafa keskin

HABER REVİZYON DERGİSİ EYLÜL 2012