İstanbul Valisi: Verilen Söz Tutuldu!

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ndeki bakım onarım çalışmaları, vaadedilen süreden önce tamamlandı ve İstanbullular rahat bir nefes aldı. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu çalışmalar başladığı zaman aşağıdaki açıklamayı yapmış ve yapılan her şeyin İstanbul adına olduğunun altını çizmişti.

 

Bizim bu takvimi iyi yönetip problemsiz bir şekilde çözmemiz gerekiyor.

İstanbul’umuzda en çok üzerinde durduğumuz ve iyileştirmek için hep birlikte çaba sarf ettiğimiz hususlardan bir tanesi, trafik akışıdır. Bu konuda yöneticilerimizin duyarlılığı oldukça yüksek, halkın duyarlılığı, İstanbulluların duyarlılığı fevkalade yüksek. Dolayısıyla burada iyi ortaklaşmamız ve sorunsuz bir şekilde trafik akışını mükemmele ulaştırmamız lazım. Bunlar bildiğimiz konular ve her türlü tedbiri de eldeki imkanlar ölçüsünde alabildiğimiz hususlardır. İdareciler olarak, şehir insanının hemşerilerimizin hiçbir zaman sıkıntıya düşmesini arzu etmeyiz. Ama yapılması gerekli olan çalışmalar zorunluysa, bunu da mutlaka zamanında yapmamız lazım. Çünkü, zamanında yapmadığınız bu tür iyileşmeler sonradan trafik akışında büyük sıkıntılara da sebebiyet verebilir. O nedenle zamanında tedbir almak işin esasıdır. Ama bunu yaparken tabii trafik akışıyla ilgili dikkatli bir düzenleme içerisinde olmamız lazım.

Çalışmalar hangi saatlerde yapılacak?

Tüm olasılıklar hesaplandı; bakıldı. Hangi saatlerde nasıl bir çalışma yapılmalı bütün bunlar göz önüne alındı. Gece yapılırsa işin verimliliği ne olur, gündüz yapılırsa işin verimliliği ne olur, sürati ne olur. Bunları arkadaşlar, karayolları, büyükşehir belediyemiz, hep birlikte çalıştı. Ortaya bir çalışma takvimi çıktı. Şimdi bizim bu takvimi süratle iyi yönetmemiz ve problemsiz bir şekilde çözmemiz lazım. Trafikte yavaş olan bir akışı arzu etmiyoruz. Bundan hepimiz etkileniyoruz.

Rahatsızlıktan dolayı İstanbullulardan özür diliyoruz.

Eylül ayından itibaren daha rahat bir trafik sağlamak için bu çalışmaları yapmak zorundayız. Tüm İstanbullulardan, trafik probleminden etkilenen herkesten özür diliyoruz, İstanbul’un trafik konusunda daha rahat edebilmesi için bu çalışmanın olması gerekiyor.

Böyle başladık böyle gideceğiz yaklaşımı içinde değiliz.

Yapılan bu çalışmalar sırasında sıkıntı yaratan, aksayan hususlar olursa, bunları inceler tedbir almamızı gerektiren durumlar olursa önlemimizi mutlaka alacağız. Böyle başladık bu şekilde gideceğiz diye bir yaklaşım içinde değiliz. Neticede esnek bir şekilde tedbir alacağız. Şayet aldığımız tedbirlerde ve uygulamalarda bizim beklentimiz dışında bir sıkıntı varsa, bunları çözmek bizim görevimiz. Bugünden itibaren mevcut durumu izleyeceğiz. Öngörmediğimiz hususlar varsa, bunları yeni tedbirlerle geliştirebiliriz.

Yaşanan bu süreçte İstanbulluları toplu taşıma araçlarını kullanmalarını tavsiye ediyorum. Ben ve bu şehri yönetenlerin yapmış olduğu her şey İstanbul adınadır.

—————————————————————————————————————————————

We have to manage this schedule well and solve the problem smoothly.

The flow of traffic in İstanbul is one of the major issues that we all make an effort to improve. Our administrative staff is highly concerned about this issue as much as İstanbulians. Therefore, we must cooperate and make the traffic flow perfectly without any conflicts. These issues are well-known by everyone and all the precautions are taken under possible circumstances. As the governers of this city, we would never wish to see our citizens having any difficulty. However, if the improvements are mandatory, then we must do it at the right time because unless we do the maintanence at the right time, then we may face greater problems in the flow of traffic. For this reason, taking precautions timely is the main point. On the other hand, we must have a careful plan for the flow of traffic during the maintenance.

What times of the day will the maintenance be taking place?

All the possibilities are checked and calculated. Therefore, how and when this improvement should take place has been carefully considered. How would it be if it is done at night, during the day and how long will it take under these conditions? These have all been carefully worked on by the responsible members of our governership, the Overseers of Highways and the Metropolitan Municipality and a working schedule has been made. Now we have to manage this schedule well and solve the problems smoothly. We do not wish a slow flow of traffic. We are all affected by it.

We apologize from İstanbullians for the inconvinience.

We must make these improvement work in order to ensure a more comfortable flow of traffic beginning from September. We apologize from all Istanbulians and the citizens who are badly affected by the traffic problem. This is a mandatory action in order to make Istanbul more comfortable in terms of traffic.

We do not adopt the “this is how we started and how we will move on” aproach.

In case of any undesired condition, we definitely will analyze and take necessary precautions if necessary. We do not adopt the “this is how we started and how we will move on” approach. As a result, we will take flexible precautions. It is our duty to solve any unpredicted problems that may occur about the precautions or the implementations.

Starting from today, we will observe the current situation. We may improve these with new precautions in case there are unpredicted issues.

I recommend Istanbulians to take the public transport. Everything that me and the other governers of this city do is for the best of Istanbul.

haberrevizyon eylül 2012 vali

HABER REVİZYON DERGİSİ EYLÜL 2012