Kadir Topbaş Darülacezenin Misafiri Oldu

Ülkemizin en eski ve köklü sosyal hizmet kurumlarından biri olan Darülaceze’nin ayda bir düzenlediği “Darülaceze’de misafir ediyoruz” konulu geniş katılımlı ziyaretçi programının bu seferki konuğu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş oldu.

Darülaceze Başkanımız Hamza Çebeci tarafından kapıda karşılanan Büyükşehir Belediye Başkanımız Topbaş, program öncesinde Darülaceze bahçesinde bulunan sakinlerle sohbet etti.

Darülaceze Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa İdare Meclisi Üyelerimizden; Hasan Şahin, Namık Ayhan, Derya Yanık, Fuat Kulaçoğlu, Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu, Şerif Esendemir ile gönüllülerimiz ve personelimiz aileleriyle katıldı.

Programda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanımız Topbaş, Darülaceze’ye her geldiğinde heyecan duyduğunu belirterek, “Çünkü burası bir hizmet kapısı. Gönül insanlarının bulunduğu bir yer” dedi. Darülaceze’nin kapısından girer girmez farklı bir aleme girmiş gibi hissettiğini dile getiren Başkanımız Topbaş, “İnsanların buraya gelip ziyaret etmesi, buradaki hizmet kalitesinin yanı sıra burada yaşayanlarla hasbihal etmesi onlara farklı bir kapı açtığı inancındayım” ifadelerini kullandı.

“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olanıdır” hadis-i şerifini hatırlatan Başkanımız Topbaş konuşmasını şöyle sürdürdü: “Burada da hizmet verilirken bunu görüyoruz. İnsanların bazısı sadece kendine bahşedilen hayatı kendi çerçevesinde yaşarken bazı insanlar da kendi hayat çerçevelerinin dışına çıkıp başkalarını yaşatmak için kendilerinden bir şeyler verir, feragat ederler. Bu insanlar vatanı için, bayrağı için bir şeyler yapıyorsa işte o başka insandır. İşte o insan yaradılışına uygun yaşayan insandır.”

Darülaceze çalışanlarının da dünyanın en güzel işini yaptığını ve değerinin maddiyatla ölçülemeyeceğini dile getiren Başkanımız Topbaş, “Yaptığınız işe duygularınızı, şefkatinizi yansıtıyorsanız bunun anlamı çok başka bir şey. Yaptığınız işe sıradan bir iş gibi bakıyorsanız da o iş sadece aldığınız ücretin bir karşılığıdır” dedi.

Darülaceze Başkanımız Hamza Cebeci’de yaptığı konuşmada, on beş aydır sürdürdüğü görevi sırasında her türlü talebimizi geri çevirmeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş’a teşekkür ederek, “Buradaki her türlü yenileme ve düzenlemede en büyük destek Sayın Başkan Topbaş’tan gelmiştir. Daha yapılacak çok düzenlemelerimiz var. İnşallah onları tamamladıktan sonra Sayın Cumhurbaşkanımızı da davet edeceğiz. Başkanımız Sayın Topbaş bu konulara yabancı değil zaten. Şu anda Kayışdağı’nda bin kişiye bakıyor. Bu milleti, bu devleti, bu iktidarı ayakta tutan kimselerin görmediği şu duvarlar içerisindeki insanların duasıyla Allah yardım ediyor. Yoğun mesaisi arasında bize zaman ayıran, bizi kırmayıp gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Topbaş’a çok teşekkür ediyorum.”ifadesini kullandı.

 

HABER REVİZYON DERGİSİ ŞUBAT 2017