R. Aytekin TÜRKER Kalemler Birbirini Kırmaz!

Merhaba,

Karmaşık olduğunu düşündüğünüz dünyada birlikte yaşıyoruz. Siz ve benliğiniz her şeyden daha önemli, size seslenebilmek, size kendinizi sevmeniz gerektiğini ve sizden daha önemli hiçbir şey olmadığını anlatmak çok keyifli çünkü insan olarak değer vermeyi öğrenirken unuttuğumuz en değerli olgu sizsiniz. Bu hayatınızın anlamı olsa da görmemek için siz size oyun oynuyorsunuz.

Sevgi, değer ve nice farklı duygu biçimlerini hayatımız boyunca ararız, sesleniriz ve bize cevap veren herkesin içinde bu duyguların barındığını biliriz peki gerçek nerede sizi siz yapan nedir? İçinizde oluşan duyguları bir başka varlıklarla özdeşleştirmek doğrumu? Tüm hislerinizle sarıldığınız her ne varsa o size aynı sıcaklıkla sarılıyor mu? Bedeninizin bir sıcaklık aradığı dakikalar duygularınızı kelimelere döküp anlatmak istediğiniz anlar tüm bu gerçek hisleriniz nerede? Yaşadığınız aşk gerçekten onda mı? Hayalini kurduğunuz her şey sizin olmalı mı? Dağınık ama insan olmak tüm bu ve bunlara benzer soru ve sorunlarla kendi içinizde savaşmayla bağdaştırılabilir.

Siz tüm kötü düşünceleriniz ile sevmediğiniz o insana zarar verebileceğinizin ve güzel düşünceleriniz ile o insanı bir cennet bahçesi hissiyle yaşamasını sağlayabileceğinizin farkında mısınız?

En önemlisi bir insanın tek bir gözyaşının tüm dünyadaki insanlığı kedere boğabileceğini biliyor musunuz?

İçinizdeki güzellikleri paylaşmanın keyfini çıkarın! Geçmiş var olduğunu bildiğimiz gelecek sabırsızlıkla merak ettiğimiz fakat şimdi yaşadığımız an ise sizin için tek gerçektir. Aklınızdaki tüm sorunları bir anlık da olsa kenara koyun derinlerde düşünün şimdi saatin değil sizin zamanınızı hissedin dünya sadece sizin için dönüyor yağmurun sesi, rüzgarın esintisi, güneşin sıcaklığı sadece sizin yaşadığınız anda sonsuzca hissedin ve sesinizi duyurabildiğiniz, dokunabildiğiniz, görebildiğiniz ve en değerlisi düşünebildiğiniz için şükredin. Şükretmeyi tüm hedeflerinize ulaşmak için kullanabilirsiniz.

Sesinizi duyurmak için karaladığınız sayfalardaki her harf, her kelime sizin içinizde taşıdığınız gerçekliğinizdir. Bu sizin kalbinizin aynasıdır. Kalem ise elinizde sadece bir oyuncaktır, ister yazın, ister yazdıklarınızı karalayın, kaleminiz insanlara her şeyi yapabilir ve yaptırabilir.

Kalemler Birbirini Kırmaz!

 

HABER REVİZYON DERGİSİ ARALIK 2017