R. Aytekin TÜRKER Kapatmayı Unutma!..

Merhaba,

Açmayı veya kapatmayı unuttuklarınız, komik değil mi aklınıza bir anda birçok şey geldi. Evde ocak açık kaldı mı? Tatildesiniz ışıklar açık mı? Yağmur başladığın da camlar açık mıydı? Musluklar, ütü v.s her şeyin aklımızda gezdiği anlar… Ya tam tersi olan durumlar kapalı olduğu için paniklediğiniz durumlar hepsi bazen hayatımızın içinde düşüncelerimizin bizi bunalıma soktuğu anlar için yaşıyoruz sanki doğru veya kesin bildiklerimiz için dahi bazen şüphe içinde kalabiliyoruz.

Peki ya kendimiz, zihnimiz, düşüncelerimiz içinde kapatmayı veya açmayı unuttuğumuz neler var? Hangi durumları kontrol altında tutabiliyoruz? Kontrol altında tuttuğumuzu düşündüğümüz anlarda yanıldığımızı anlayınca nasıl bir sistemle zihnimizi rahatlatabiliyoruz? Yoksa bazen kendimizi mi kandırıyoruz?

Hangi durumlarda kendine dürüst oluyorsun? Hangi durumlarda kendine kızabiliyor hatta kendinden nefret edebiliyorsun? İnsanız her duyguyu her anı sınırsızca yaşayabiliyor bazen de kabullenmenin şart olduğu zor koşulları dahi yaşayabiliyoruz. İnsanlığın en zor zanaatlarından bir tanesi bu olabilir. Kendi içinde açıp kapattıkları ile uğraşmak tabi ki dış etkenler olmadığı zaman etkiler, bazen tepkilerle cevaplamamız gereken zamanlar oluşabiliyor ve başkalarına da başka anları yaşatabiliyoruz. Bu durum inanılması zor bir kısır döngü ama insanlığın insan olabilme biçimi bunu keyifle yenebiliyor. Sevgi, saygı, hoşgörü bazıları da olsa içimizdeki birçok noktanın açma kapama anahtarıdır.

Aslında insan bilinci güçlerin gücünün üzerindedir. Bunu hepimiz her an yaşayabiliyoruz başkalarına hayret etmenin yanı sıra kendimize dahi hayret ettiğimiz anlar olabiliyor. İşte bu ayrı bir keyif. Organlarımız ve tüm uzuvlarımız düşüncelerimizin güçleri altında yönetiliyor. Her biri başka bir mükemmeliyettir.

Şimdi düşünmeli, sımsıkı sarılmalı duygularımızı kontrol altına almalıyız. Kendimizi, içimizi ve hayatı hissedip bütünleşelim hayatın içinde tüm duygularımızı birleştirelim içine en iyi olduğumuz her şeyi ekleyelim. İyi insanlık hedefi ile önce kendimize sonra sevdiklerimize sarılalım sevdiklerimiz, sevdiklerine onlar da sevdiklerine derken sevgi ve diğer güzellikler tüm insanlığın içinde aşk ile olsun.

Açmayı başardığın her ne varsa

Kapatmayı unutma!..

Haber Revizyon 2016 Mayıs KAPAK

Haber Revizyon 2016 Mayıs5

 

HABER REVİZYON DERGİSİ MAYIS 2016