R. Aytekin TÜRKER Karanlığın İçindeki Hayaller

Merhaba,

Sizinle birlikte düşünmek istiyorum şu an ben kelimeleri satırlara dökerken siz her gün yeni hayallerin içinde yaşamayı öğreniyorsunuz. Anlatılanları anlamak, dinlediklerinizi düşünmek hatta öğretilenleri öğrenmek için hep hayalleriniz var. İçinizde yaşattığınız başka dünyaları düşünün her an farklı yerde hissedebilme özgürlüğünüz, içinizde her an yaşamak istediklerinizi yaşamak, düşüncelerinizin içinde gözleriniz açıkken bile hayallerinizi yaşama fırsatınız var. Bunları nelere göre belirliyorsunuz?

 
Bakışınızda ki güç mü, yoksa gördüklerinizdeki güç mü, içinde yaşadığınız hayaller mi, yoksa içinde yaşamaya çalıştığınız gerçekler mi sizin? Gördüklerinizi kimler sizin gibi görebiliyor veya siz kimler gibi görebiliyorsunuz?

 
Şimdi rahatlayın! En değerli ve en nadide olan sizsiniz kendi düşüncelerinizin, kendi hayallerinizin her şeyden daha değerli olduğunu bilin, inancınızın içindeki ahlaki güzellikle ruhunuzun temizliğine ulaştığı an siz de değerin ve güzel olan her şeyin içinizde olduğunu görün.

 
Hayalleriniz ile kendinize bakabilmeyi öğrendiniz mi? Nasıl, nereden ve ne şekilde kendinizi izliyorsunuz? Duyu organlarınız mı önemli sizin için? Hissettiğiniz her şey içinizde ve gerçek size sunulan bu kelimelerle anlatılamayacak güzellikler taşıyan bu tartışılmaz yetenek sizin yaşam kaynağınız ve yaşama biçiminizi belirler.

 
Ruhunuz, yaşadığınız hayalleriniz, hayallerinizle ruhunuza verdiğiniz hediyeler bunu her an yapmalı, yaşamalı hatta paylaşmalısınız hayallerinizde sadece insan olmak değil iyi insan olabilme çabası olmalı. Siyahı beyazla boyarken beyaza siyah lekeler atarken amacınız hayalleriniz güzelse siyahın üzerindeki beyazın ferahlığı beyazın üzerindeki siyah sanatı gerçekleştirmiş oluruz.

 
Siz şimdi

 
Karanlığın İçindeki Hayallerinizi

 
Anlatın…

 

 

HABER REVİZYON DERGİSİ ŞUBAT 2017