Kasım 2017 Sayısı Çıktı

Haber dergiciliğine yeni bir boyut getiren, tarafsız ve bağımsız Haber Revizyon Dergisi’nin Kasım 2017 sayısı dopdolu içeriği, gündem yaratacak konuları, özel röportajları ve farklı bakış açılarına sahip yazarlarının dünya görüşlerinin çeşitliliğiyle yerini aldı.

 

Haber Revizyon Dergisini Turkcell Dergilik Mobil uygulamasını mobil cihazlarınızdan indirip inceleyebilirsiniz.

Haber Revizyon Dergisi İmtiyaz Sahibi R. Aytekin TÜRKER’in KASIM 2017 yazısı “Düşünceleriniz Duvar Olmasın” başlığı ile okuyucuları ile buluştu.

Her yıl gelenek haline gelen 3. TİM Delegeler Buluşması, 500 kişinin katılımı ile Antalya Belek de gerçekleştirildi. Mehmet Büyükekşi yaptığı açılış konuşmasında TİM ailesinin birlikteliğinin önemine vurgu yaparken ”Karşılaştığımız sorunlar hiçbir zaman bizi yıldıramadı, bundan sonra da yıldıramayacak, ihracatımızı her daim daha da ileriye taşıyacağız.” dedi.  Açılış konuşmasının ardından program TİM Genel Sekreteri Dr. H.Bader Arslan’ın TİM Faaliyet Sunumu ile devam etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 94. yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde Anıtkabir’de düzenlenen törene katıldı. Törende, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, Bakanlar Kurulu üyeleri, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, kuvvet komutanları, yüksek yargı temsilcileri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, siyasi parti temsilcileri ve diğer devlet erkânı da hazır bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bosna-Hersek’in kurucu lideri merhum Aliya İzzetbegoviç’i 14. vefat yıl dönümünde anmak ve TRT ekranlarında yayınlanacak ‘Aliya’ dizisini tanıtmak için düzenlenen programa katıldı. Aliya İzzetbegoviç’i anma toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye’de yaşananların, 25 sene önce Bosna’da yaşananlardan farklı olmadığına dikkat çekerek, “İnsan hakları, demokrasi, millet iradesi ve özgürlükler dün Boşnaklara çok görülüyordu, bugün de Suriyelilere, Filistinlilere, Libyalılara lüks görülüyor. Mazlumlar ve zalimler değişse de zulmü tribünden seyredenler değişmedi, değişmiyor. Avrupa Bosna’da ölmüş, Suriye’de gömülmüştür. Sahile vuran masum çocuk bedenleri ise batı medeniyetinin mezar taşlarıdır” dedi.

Türkiye ve Almanya ilişkilerinde son yıllarda kaybedilen ivmeyi yeniden kazanmak için TÜSİAD Almanya Network’ü stratejik eylem planı hazırladı. Bu yönde yeni bir adım olarak TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Simone Kaslowski başkanlığındaki TÜSİAD heyeti Berlin’i ziyaret etti. Heyet Berlin’de TÜSİAD’ın muadil kuruluşu BDI (Alman Sanayi Federasyonu) evsahipliğinde Alman iş dünyası temsilcileri ile “Türk-Alman Ekonomik İlişkilerinde Mevcut Konular” başlıklı yuvarlak masa toplantısı düzenledi.

Başbakan Binali Yıldırım, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı döneminde temelini attığı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan Elazığ’daki Ağın (Karamağara) Köprüsü’nü helikopterden inceledi. Yıldırım “Yaptık, bitirdik ama gelip görmek, açmak nasip olmadı. Hep içimde bir ukde. Nasipte sizi görmek, sizlerle tanışmak varmış. Köprü bahane, Ağınlılarla kucaklaşmak şahane.” dedi.

İran Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı Sayın İshak Cihangiri’nin 19 Ekim 2019 Perşembe günü Başbakanlığımıza gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında, TÜBİTAK ile İran arasında Bilim, Araştırma ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı Uluslararası Bilimsel İşbirliği Merkezi (Centre for International Scientific Cooperation of the Ministry of Science, Research and Technology /CISC-MSRT) ile ikili işbirliği anlaşması imzalandı.

TÜSEB Aziz Sancar Bilim, Hizmet ve Teşvik Ödülleri, Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan’ın da katıldığı törenle sahiplerini buldu. Tıp alanında yaptıkları önemli araştırma ve çalışmalarla dikkat çeken 6 doktor ödüllerini Bakan Demircan’ın elinden aldı.

Dr. Haydar Dümen Haber Revizyon Dergisi okuyucuları için yazdı.  “Biyoloji ve İnsan”

Burçlar Arası Cinsellik Uyumu Haber Revizyon Dergisi Kasım 2017 sayısında.

Haber Revizyon Dergisi olarak destek vermek amacı ile 2017 KASIM sayımızda  “KIZILAY”,  “YEŞİLAY”, “LÖSEV”, “MOR ÇATI”  ve “UNICEF” ilanlarına yer verilmiştir.

 

HABER REVİZYON DERGİSİ KASIM 2017