R. Aytekin TÜRKER Kurumuş Toprağın Işığı

Merhaba,

Gördüğümüz ve göremediğimiz her şeyin tek anlamlı karşılığı ışık, çok basit bir kelime gibi gözükse de gerçek anlamı aydınlıktır. Aydınlık size kendisini her an yaşatan, her an hissettirendir. Bazı anlarda içinde çılgınca korku barındıran, bazı anlarda da tam tersi mutluluğun kaynağıdır kendisi, size siz olma fırsatı sunmuştur.

Aydınlık herkes için farklı bir anlam taşır, kimileri basit bir ışık gibi görürken diğer bir kısım aydınlığın bilimin kendisi olduğunu söyler, sizin için aydınlık nedir? Ben size biraz yardımcı olmak istiyorum bu konuda; aydınlık aslında karanlığın içine hapis olmuş gerçek anlamı ortada olmayan fakat karanlığın içindeki gücünü hiç kaybetmeden çılgınca parlamaya çalışan göz bebeklerinizin içindeki her şeydir. Rüyalarınızın içindeki karanlığı dahi aydınlatmaya gücü vardır. Gözleriniz kapalı dahi olsa size kendisini göstermenin hissetmenin bir yolunu daima bulur ve siz bu huzur ile yaşarsınız.

Aydınlığın ne olduğunu sorgulamak yerine aydınlığın nereden geldiğiyle ilgilenmek gerekli. İnanılmaz ısıya ve ışığa sahip güneşten mi? Geceleri milyarlarca uzaklıktaki yıldızlardan mı? Yoksa insan olmak aydınlığı yaşamak anlamına mı geliyor? Evet bir sır dünyası ile yine karşı karşıyayız aydınlanmamış hiçbir şeyi göremiyoruz. Karanlığın içinde sakladığı sırları bilmiyoruz ve bize aydınlık nereden gelirse sadece ona doğru gidebiliyoruz.

Adının aydınlık olması tesadüf değil. İster bilgi aydınlığın kendisi olsun veya aydınlık sadece bir obje olsun ihtiyacımız olan her şey onun içinde saklı. Size gelen aydınlığı takip edin, aydınlık size gerçekleri gösterecektir. Kendisini nerede ne zaman göstereceğini bilemediğiniz bu ışık için yaşayın.

Bana kendisini

Kurumuş Toprağın Işığı olarak gösterdi.

HABER REVİZYON DERGİSİ ŞUBAT 2018