R. Aytekin TÜRKER Parmağın Ucundaki SEN!

Merhaba,

Dünyamızda yaşayan ortalama 8 milyar insan var her biri başka yüz, her biri başka düşünce, her biri başka bir ruh taşıyor. Mükemmel dünyamızın çözülemeyecek kadar gizemli yaratılmış mükemmelliğin insanlığı, her birimiz başka bir enerji sembolüyüz içimizde düşündüklerimiz kendimize özgü, özel yeteneklerimiz, yaşama şekillerimiz inanılamayacak hatta hiçbir zekanın var edemeyeceği kadar mükemmel tek tek işlenmiş gibiyiz.

Her birimiz özel, her birimiz değerliyiz insan olabilmek, insanca yaşayabilmek daha da değerli içimizde barındırdığımız duygular ise dünyayı evreni var edendir. İçinde yaşamak için kurmaya çalıştığımız dünya önce kendi içimizde kuruluyor sonrasında hayallere, hayallerden obje ve davranışlarla var olup gerçek dünyamız var oluyor. Düşünemediğimiz hayal edemediğimiz şu an sahip olamadıklarımızdır. insanlık sadece insanlığın yetileri ve düşüncelerini berraklığı ile büyüyebilir ve gelişebilir.

Biz neler yapmalıyız düşünelim önce kendimiz için yarattığımız dünyamızı yaşayalım içimizdeki kötülüklerden arınıp var olurken içimize koyulmuş olan güzellikleri hissedelim onları şekillendirelim sonrasın da bunları insanlık yararına mutluluğuna fayda sağlayacak şekilde biçimlendirelim. İçimizdeki mutluluk bilginin ışığı gibi etrafımıza yayılsın, iyiliği, güzelliği yüksek sesle haykıralım, çağıralım işte o zaman bizim yanımızda daha fazla kalacaktır ve bunu dağıtma şansımız olacak el ele yaşamanın keyfini kendinle güzel yaşamayı öğrendikten sonra çıkarabilirsin.

İçinde yok olanları sorgulama sen düşüncelerinle var ettiğin her şeyi geliştir. İnce çizgilerle belirlenmiş hayatlar ince çizgilerle yön bulur tanrı her bir ince çizgide bir hayat yaratmış biz çizgilerin ucundan tutmalıyız. Bize hediye olan bu hayat bizden sonraki nesillere daha büyük hediye olmalı bunun için tekrar sen senin istediğin insan ol.

 

Kendi değerin kendine verdiğin en büyük hediyen olsun!

 

En küçük hikayeler parmaklarının ucundayken hikayenin içinde sen varsın.

 

Ama

 

Parmağının Ucundaki Sensin

 

 

HABER REVİZYON DERGİSİ TEMMUZ 2017