R. Aytekin Türker – Beyaz Bir Perde Oyununda Kukla Olma!

Merhaba,

Dağların, taşların, doğanın, tabiatın ve tabiatı oluşturan tüm varlıkların içinde gizli bir yaşam daha var. Herkesten sakladığı. Işığın, güneşin, aydınlığın büyük gücüyle ortaya çıkan bu ikinci yaşam senin. Seni anlatan, seni sana yaşatan karanlıklar içinde yok olan gün aydınlanınca önüne düşen karanlık yüzün, gölgen…

Ruhumuz düşüncelerimiz içinde de var olmaya çalışan gölgemiz sırlarla dolu. Hepimiz bir çınarın altına saklanmışızdır sıcakta gölgesinin serinliğinde veya yağmurun ince tanelerinden kaçarken.

Hayatımızı gölgelerin altında sürdürmeye çalışmışız bugüne kadar.

Bazen öyle gölgeler vardır ki seni kasvete sürükler onun altında serinlemek korunmak yerine ezilirsin daha sonrasında acı çekersin, kendini anlatamaz konumda kalırsın, sarılamazsın aslında yoktur!

Sana o gölgeyi verene baktığında.

Bir anda korkarsın.

Ben neredeymişim dersin kendi kendine…

Bize güzelliği sunarlar farkında olmadan.

Biz güzel olduğunu düşünürüz.

Bembeyaz bir perdenin arkasında oynanır oyunlar, severiz an be an yaşadıklarımızı ama bir an gelir ki sıkışırız yaşadıklarımız içinde, çocukken kovaladığımız gölgemiz bize oyun oynamıştır. Işığın yönü değiştikçe sen kımıldasan bile gölgen hareketlenir. Gezer etrafında bazen uzar bazen kısalır umarsızca.

Ruhun bedeninin içinde sıkıştığı gibi bedenin başkalarının gölgesinde sıkışmasını engelle.

Beyaz Bir Perde Oyununda Kukla Olma!

Perdenin arkasındaki sen dahi olsan kendi göstermek istediklerin için yaşa, ışığını gölgeni göstermek istediğin kadar aç veya kapa. Anlatmak istediklerin sessizde olsa seni, özgür iradeni, özgür düşünceni anlayacak birileri olacaktır.

Gölgeni göstermek için ışığını yay…

R. Aytekin TÜRKER

Haber Revizyon Temmuz 2014 aytekin türker

HABER REVİZYON DERGİSİ TEMMUZ 2014