R. Aytekin Türker – Dünya ve İnsanlık Tek Bir Işıkla Aydınlanırken ISINIR

Sevginin vermiş olduğu güç ile kazanmış olduğum her ne varsa, paylaşmak için çıkmış olduğum hayat yolunda sizlere kalbimi açma imkanı bulmanın güzelliğinin büyüsündeyim.

Var oluşun içinde o çıkarsızlık ile kaybettiklerimizi düşündüm.

Bir hayatın içinde yakalamış olduğunuz sevgiyi yaşarken çekeceğiniz acı mı yoksa kaybedildiğindeki acı mı önemli?

Peki, nelerimizi kaybedebiliriz? Kaybetme hissini ne zaman yaşarız? Maddi kaynaklarımızı kaybettiğimizde mi?

Sevdiklerimizi kaybettiğimizde mi? Buna benzer yüzlerce şey yazabilirim.

Ama öyle bir konu var ki! Önemini çevremizdeki büyüleyici kelimeler ve materyaller ile unutuyoruz. Kaybettiğimiz an ‘biz’ diyemeyeceğimiz bir konu.

Özgürlüğümüz…

Her ülkenin, her varlığın, toprağın üzerinde sabit kökleriyle durmaya çalışan bir ağacın, hatta o ağacın yaprağının dahi vazgeçemeyeceği özgür kalma duygusu bizi biz yapar.

Kaybetmeyi göze alamadığımız bir konuyu düşünmekten neden bu kadar korkarız?

Sevgimi, içimdeki bu güzel duyguyla birleşmiş olan özgür düşüncelerimi, Haber Revizyon ile siz değerli dostlarıma daha yakın olarak ulaştırma fırsatı bulduğum için çok mutluyum.

Unutmayın ki,

Dünya ve insanlık tek bir ışık ile aydınlanırken ISINIR…

R. Aytekin TÜRKER

———————————————————————————————————————————————–

Iam fascinated with the beauty of finding an opportunity to open my heart and share whatever I have achieved so far with the power of love on the journey of life.

I’ve thought about what we lose with that helplessness in our existence.

Is it the suffering you will bear while you live the love you have caught in life or is it the pain after your loss that is important? Well, what can we lose? When do we sense the feeling of loss? Is it when we lose our possessions or when we lose the beloved? I could write hundreds of examples to this but there is one such thing that we forget about the importance of with fascinating words and materials around us. It is a matter which we will not be able to say “us” when we lose it.

Our freedom…

The feeling of freedom that no country, no creature, no tree fighting to stand straight on its roots and even a leaf of that tree would easily relinquish, is what makes us who we are.

Why are we so terrified with thinking about something we can never take the chance to lose?

I am very happy to have found the opportunity to reach you, my dear friends, more closely with my love and my free opinions together with this beautiful feeling via Haber Revizyon.

Please do not forget,

The world and humanity warms up while it is illuminated by a single light…

R. Aytekin TÜRKER

haberrevizyon eylül 2012 aytekin türker

HABER REVİZYON DERGİSİ EYLÜL 2012