R. Aytekin Türker – Seçtiğimiz İnsanların Önemi Büyük…

Merhaba,

Güzel dünyamızın değerli insanları, yaşamımızın birçok noktasında kendi isteklerimiz ile hayatımızı yönlendirirken en önemli karar ve yaşam için gerekli olan yolu hatta yolları kendimiz belirleyemiyoruz.

Doğduğumuz toprağı, dinimizi, dilimizi, rengimizi, milletimizi, bayrağımızı, ailemizi, vb. gerçek yaşamı oluşturan ve hayat çizgimizin tek yolları olan, başlangıçları seçme şansımız yok.

Burada karamsarlığa düşmemek gerekli! Gerçekliğin içinde kavrulmaya başladıkça yavaş yavaş pişer insan ve geleceğe ışık olmaya başlar, kendi kararlarını geleceğe taşıma yollarını arar.

Birçok insan tanrının vermiş olduğu bu güç ile kendi adını, yaşamını, silüetini ölümsüz hale getirmiştir. Her an anılıp, her an yaşanır olmuşlardır. Işığı, bilgisi, düşünceleri daha iyisi yapılsa dahi örnek teşkil edileceklerdir. Sonsuzluğa ulaşan birçok insan olacaktır bu şekilde ve bu insanlar ölümsüzdür.

İnsanlık var olup ileriye bilgiyi taşıyabilmek için tek bir ışık halinde yollarına devam edecek.

Dünyadaki yaşamın en önemli evresi ise kurulmuş olan düzenin yöneticilerinin seçimi. İşte tam bu noktada tek devlet, tek millet, tek bayrak devreye girer sınırların çizilmesiyle. İnsan dünyam dediği yerde bazen bir ülkede, bazen bir şehirde sıkışıp kalır. Yöneticiler yaşam denilen kaynağın en değerli yerindedir. İçimizdeki yaşam şeklimizde, iş hayatımızda ve en önemlisi sınır, din, bayrak ve kişiliğimizi oluşturan şerefimizi ellerine emanet ederek tek bir yürek olup en iyi, en değerli ve milletine – inancına sahip kişileri seçeriz. Bizler bu konuda dünyadaki en şanslı milletiz, yani Türk milletiyiz!

Seçtiklerimiz her an milletin yanında, emanet edilen toprağın üzerinde koruyarak durmaktadırlar. Türk Milletinin tüm dünyadaki şeref ve haysiyeti için hizmet vermekteler. Kim ne düşünür, kim ne derse desin görev bilinci tam yöneticilere sahip olduk ve Türk milleti olarak aynı ışığın yayılmasıyla daha güzel ve daha iyilerine sahip olacağız.

Türkiyemizin, milletimizin, bayrağımızın yeni CumhurBaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a görevinde başarılar diler, Türkiyemizin daha ileri taşınmasını temenni ederim.

Hayatımız için seçtiğimiz insanların önemi büyük…

haberrevizyon eylül 2014 r aytekin türker Haber Revizyon 2014 eylül

HABER REVİZYON DERGİSİ EYLÜL 2014