R. Aytekin Türker – Yaratılmış Tek Anahtar Sensin

Merhaba,

İnsan, var edilmiş gerçekliklerden sorun oluşturup daha sonra onları çözmek için mi programlanmış zannediyorsunuz?

Seçenekler var olmuş gerçekliklerin içinde. Biz insanlar, yeniden seçenekleri oluşturup yeniliklere doğru hızlanmak ve yenilikleri gerçekleştirmek yerine, büyük bir kısır döngü ile aynı yerinde sayarak ilerlemeye karşı çıkarak yaşıyoruz.

Oysaki düzen kurulmuş, sistem akışı gerçekleştirilmiş olarak evren ayaklarımızın altına sunulmuştur. Birçok varlık var edilmiş, kendimizi kıyaslama ve hatta varlıklara yön verebilme yetenekleri içimize işlenmiştir. Üstün bir sistem olan beynimiz tarafımıza hediye edilmiş, düşünce ve hayallerin sınırsızca kullanımı eksiksizce her birimize tek tek birer ödül gibi sunulmuş. Bizler ise her şeyin farkındayız, biz her şeyi bilir en iyisini yaparız derken kendi benliğimizin, kendi mükemmeliyetimizin farkında olmayı bırakıp, başkalarına hatta yaratılmış birçok varlık ve objelere hayran olur olmuşuz.

Yanlış öğretilerin içinde en önemlisi gizli! Bu “gizli” kelimesi emin olunki beni kızdırıyor. Gizem; öğrenme arzusunu geliştirirken, öğrenme zamanını ileriye taşıyarak insanlığın yavaşlamasını ve kapasitesinin geriye gitmesine, zaman kavramını aktif kullanamamasını sağlıyor.

Bu bir gün aşılacak, kepçe kepçe bilgi toplamaya çalışacağız öz güven ve içimizdeki sevgi ile kova kova hatta sınırsızca bilgi akışlarını doğu bir şekilde paylaşacağız. Bu günkü ülkelerin, gençliğin, hayat akışında yaşamış olan herkesin içinde yaşadığı bu bilgi kirliliği olmayacak.

Açmak istediğimiz tüm kapılar, merak ettiğimiz tüm gerçekler içimizde gizli. Her geçen gün cevaplara daha yakın oluyoruz.

Evrende yaratılmış tek anahtar sensin…

R.Aytekin TÜRKER

Haber Revizyon 2014 Ağustos aytekin türker

HABER REVİZYON DERGİSİ AĞUSTOS 2014