R. Aytekin TÜRKER Sorduğun Soru Zekanı Ele Veriyor!

Merhaba,

İyi bir insan olabilme yolunda yürüyen, var edilmiş nadide varlık insan; din, ırk, renk, dil, düşünce, yaşam biçimlerinde farklılık olsa dahi aynı dünyayı paylaşarak yaşamak zorundadır. Bu, insanı birey olarak büyük sorumluluklarla baş başa bırakmaktadır. Sadece yaşadığı anı değil geçmişini de sorgulayarak, gelecek için doğru olanları sağlamalı, bu güzel dünyamıza ve insanlığa!
Kendi düşüncelerimizi yaratamadığımız, düşünsek de uygulayamadığımız farklı bir dünya içine girdik. Düşüncelerimizin basit sistemlerle yönetildiği, kendimizi yapay sistem yaratıcılarının eline teslim ediyoruz. Hangi gün ne düşünmemiz gerekiyorsa, o gün neyi merak edeceksek, ne almamız isteniyorsa ve hatta nereye gideceğimize kadar programlayıp, bizleri farklı metotlarla yönetiyorlar.
Kim bunlar? Diyeceğiz bir anda tabii ki! Dünya üzerinde söz hakkı olduğunu düşünen, madde ile doğmuş madde ile yok olacak, büyük olduğunu düşünen basit ama güçlü sistem kurbanları… Bu kurbanların en tehlikeli oyunu ise geleceği olması gerekenden farklı bir hale getirmeleri! Sonuçta toprağında kabul etmeyeceği varlıklar meydana çıkacakmış gibi gözüküyor.
Aynanın karşısındaki sen; her an kendini sorgulamalısın, her an kendini kirlenmiş ve kirletilmek istenen sistemlerden arındırmalı, dinç bir zihinle sadece geleceğimiz için hareket etmelisin. Kendine olan inancını hiç kaybetmeden üretmeli, öğrenirken iyi sentez yapmalısın.
Geçmişin sana hatırlatılmasına izin ver, geleceğin aydınlık noktasını gör! Her bir aydınlık nokta sana bir gün gökteki güneş söndüğünde fayda sağlayacaktır. Hangi güne gittiğine bak ve daha iyisini yaşarken daha iyisini yaşat.
Seni öğreniyorlar! Nasıl mı?
Sorduğun Soru Zekanı Ele Veriyor!

 

Haber Revizyon 2015 Mayıs5

 

HABER REVİZYON DERGİSİ MAYIS 2015