R. Aytekin TÜRKER Teknoloji Hükümdarlığına Dikkat!

Merhaba,

Elimizde tuttuğumuz çılgın hükümdar, parmaklarımızla yön verdiğimiz istediğimiz anda istediğimiz her şeyi öğrendiğimiz olmak istediğimiz yerde bizi anlık da olsa yaşatan çılgın hükümdar tüm ufuklar ellerimizde, cebimizde, evimizde, sokakta, iş yerimiz de hatta en sevdiğimiz çocuklarımızın ellerinde bu çılgın hükümdar ve bazen sıcaklığı ile korkutabiliyor, panikletebiliyor koskoca insanlığı.

Kim bu çılgın hükümdar? Kimin ve neyin hükümdarı? Nereyi nasıl yönetiyor? Kimdir ona oy verenler? Hangi ülkenin hükümdarı? Kendisini hiç gören var mı?

İnsan geliştikçe insanlığın yararına yaşamıştır. İnsan gelişme ve geliştirme evresini tamamlamasıyla bunları kendisi için yapabilecek insanlığa yardımcı olacağını düşündüğü teknolojik yenilikler dünyaya sunmuştur. İnsanlık için bu büyük hediyeler zaman ile birer ticari kaynak olmuştur. Doyumsuzluk nefsini kontrol altına alamayan bir sistemin içinde insanlık yararına olduğunu düşündüğümüz bir çok şey insanlığı yönetmek adına kullanılmaya başlamıştır.

Bir arama çubuğunda öğrenmek için yazdığımız bir konuyu bu teknoloji hükümdarının istediği şekilde öğreniyoruz. Bilgilerimizi eşimize, çocuklarımızla dahi paylaşmazken teknolojiye tüm sırlarımızı paylaşıyoruz. Bazen mutluluğumuzun anahtarı olarak görüp bazen hayatlarımızın benzerleri olduğunu düşündüğümüz insanlığa bakıp kendimize yön ve yol çiziyoruz. Düşünce sistemimiz dahi sistem gibi oluşmaya başlamış durumda nerede olduğun kiminle olduğun ne yediğin hatta ilişkilerin dahi bu hükümdarın bilgisinde.

Hayallerimiz, araştırmalarımız, görmek istediklerimiz her şey bir sistem kaydından ibaret bu sistem koskoca insanlığı kısmen kontrol altına almış yönetim biçimleri deniyor. Ya bir gün bizi tamamen yönetebilecek konuma gelirse. Kendi yarattığımız bu çılgın bizi istemezse ne olacak? Nasıl bir yöntemle hayatımızı insanlığımızı geri alacağız o an geldiğinde?

Bizi bizden daha iyi tanıyan, her kültürü, her dili ve her hayatı herkesten daha iyi tanıyan…

TEKNOLOJİ HÜKÜMDARLIĞINA DİKKAT!

 

Haber Revizyon Haziran Kapak küçük

 

Haber Revizyon 2016 Haziran r.aytekin türker

 

HABER REVİZYON DERGİSİ HAZİRAN 2016