Terörün dini, ırkı, milleti, vatanı yoktur!

20 Temmuz Pazartesi günü Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 32 kişinin ölümü ile sonuçlanan terör eylemi ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan:

Terör nereden gelirse gelsin lanetlenmelidir.

Her zaman söylüyoruz; terörün dini, ırkı, milleti, milliyeti ve vatanı yoktur.

Dolayısıyla, teröre karşı uluslararası bir mücadelenin verilmesi gerektiğini hep ifade ettik, ediyoruz” mesajını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı açıklamada, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun gelişmeleri Ankara’da takip ettiğini, ilgili bakanların ise Şanlıurfa’da gerekli çalışmaları yaptığını bildirdi.
Terörün, insanlığın huzur ve mutluluğuna kasteden bir olaylar silsilesi olduğunu ve teröre karşı mücadelenin, dünyanın her yerinde hep birlikte verilmeye mecbur olunduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ben bu vesileyle bir kez daha kınıyor ve bu terör eyleminde ölen 32 vatandaşımızın ailesine başsağlığı diliyor, milletimizin başı sağ olsun diyorum, yaralılara acil şifalar diliyorum.

Bununla ilgili de zaten başta Sağlık Bakanlığımız olmak üzere bütün görevli arkadaşlarımız en sıcak şekilde ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar, gösterecekler” dedi.
Olayın faili Adıyaman nüfusuna kayıtlı Abdurrahman Alagöz olduğu belirlenen canlı bomba saldırısı ile ilgili olayda Şanlıurfa 2. Sulh Ceza Hakimliği soruşturma dosyasına gizlilik kararı getirdi.

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığının talebi üzerine Şanlıurfa 2. Sulh Ceza Hakimliği ‘dosya içindeki belgelerin incelenmesinin soruşturmanın amacını tehlikeye düşüreceği’ iddiasıyla soruşturmada gizlilik kararı aldı.

Mahkeme, savcılığın talebini aynı günde jet hızıyla kabul etti.

Haber Revizyon 2015 Ağustos recep tayyip erdoğan

 

HABER REVİZYON DERGİSİ AĞUSTOS 2015