TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var

TÜSİAD’ın iş fikri yarışması olan “TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!”ın 2015-2016 dönemi kapsamında ön elemeyi geçerek online eğitime katılan ve iş modellerini oluşturarak bu süreci de başarıyla tamamlayan 27 ekibin buluştuğu Eğitim Kampı, 13 Şubat 2016 günü sona erdi. Kamp sonucunda seçilen ekipler TÜSİAD Üye Rehberleri ile eşleşerek önümüzdeki iki ay boyunca fikirlerini beraber geliştirme ve iş planlarını hazırlama fırsatını yakaladı.

Üniversite öğrencilerinin ekip halinde iş fikirleri ile başvurdukları bir fikir yarışması olan ve bu yıl kendi rekorunu kırarak 3.195 üniversite öğrencisinden başvuru alan “TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!” Yarışması’nın Eğitim Kampı sona erdi. Kampın son günü jüri tarafından seçilen 14 ekip, beraber iş fikirlerini geliştirecekleri ve iş planlarını hazırlayacakları TÜSİAD Üye Rehberleri ile eşleşti.

TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Yarışması 2015-2016 dönemi kapsamında eşleştikleri gençlere iş fikirlerini geliştirme ve planlarını hazırlama aşamasında iki ay boyunca rehberlik edecek TÜSİAD Üyeleri ve rehberlik edecekleri projeler şöyle sıralanıyor:

• Koç Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç – Çılgın Bilimadamları ekibinin “Yenilenebilir Batarya” projesi,

• AKG Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Akgerman – Bactergy ekibinin “Kombine Çevrim Biogaz Santrali” projesi,

• Boyner Grup Yönetim Kurulu Başkanı & CEO’su Cem Boyner – NUYAP ekibinin “Sen Fısılda Dünya Duysun” projesi,

• Kahve Dünyası Yönetim Kurulu Üyesi Dilara Altınkılıç – Gelişimciler ekibinin “Düğü Dünyası” projesi,

• Sun Tekstil San. Ve Tic. A.Ş Genel Müdürü Elvan Ünlütürk – H2O ekibinin “Posadan Çevreci Plastik Eldesi” projesi,

• MAP / TURKUAZ GROUP Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO Erkut Yücaoğlu – MC365 ekibinin “Atıklardan PGM Geri Kazanım” projesi,

• Index Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Erol Bilecik – Artı 4 ekibinin “Artırılmış Yayın” projesi,

• Gürallar Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Esin Güral Argat – Otsimo ekibinin “Otsimo” projesi,

• Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Gökhan Öğüt – HB Kompozit ekibinin “Çevre Dostu Yapı Malzemeleri” ekibi,

• Trouw Nutrition TR Genel Müdürü ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Metin Akman – Kepçe ekibinin “Şefin menüsü” projesi,

• Fiba Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Murat Özyeğin – Ben Gönüllüyüm ekibinin “Ben Gönüllüyüm” projesi,

• Ertunç Özcan İthalat & Mümessillik Yönetim Kurulu Başkanı Onur Özcan – Sanalist ekibinin “Anti Fobist” projesi.

• İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Perihan İnci – Dişe Diş ekibinin “Otomatik Diş Fırçası” projesi,

• Markafoni Kurucu Ortağı, Türkiye Girişimcilik Vakfı Başkanı Sina Afra – Cybros ekibinin “Mine Mat” projesi,

TÜSİAD Üye Rehberleri ile eşleşen ekipler, hangi aşamalardan geçti?

TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Yarışması’nın 2015-2016 dönemine 3.195 kişi, 1.292 iş fikri başvurusu ile katılmıştı. 70 şehir ve 144 üniversiteden iş fikirleriyle başvuru yapan gençlerden 32 ekip, ön eleme sonucu online eğitime katılmaya hak kazandı. Online eğitimleri başarıyla tamamlayan ekipler ise 11-13 Şubat 2016 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen Eğitim Kampı’na davet edildi. İlk iki günü Koç Üniversitesi’nde, son günü ise TÜSİAD Genel Sekreterliği’nde gerçekleştirilen Eğitim Kampı kapsamında tüm katılımcılar, alanında uzman pek çok eğitmenden ve iş insanından girişimciliğe ve iş hayatına dair bilgiler aldılar. Kamp sonucu seçilen ekipler, eşleştikleri TÜSİAD Üye Rehberleri ile birlikte iki ay boyunca fikirlerini geliştirme ve iş planı hazırlama imkanı elde etti. Ekipler mayıs ayında gerçekleştirilecek final jürisinin değerlendirmesine dek rehberleri ile çalışmalarını sürdürecekler ve yarışma sonucu iş fikirlerinin birincisi 75.000 TL, ikincisi 50.000 TL, üçüncüsü ise 25.000 TL para ödülü kazanacak.

TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Yarışması, üniversite öğrencilerinin girişimciliğe ilişkin farkındalığını artırmayı, gençlere girişimciliği bir kariyer alternatifi olarak sunmayı ve genç girişimci adaylarının TÜSİAD üyelerinin bilgi ve deneyimlerinden faydalanmalarını hedefliyor. TÜSİAD tarafından 2011, 2012 ve 2013 yıllarında da düzenlenen “TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!” Yarışması’na son sene toplam 1.735 genç 604 iş fikri ile başvurmuştu.
Haber Revizyon 2016 ŞUBAT tüsiad 1

 

Haber Revizyon 2016 ŞUBAT tüsiad 2

 

Haber Revizyon 2016 ŞUBAT tüsiad 3

 

HABER REVİZYON DERGİSİ ŞUBAT 2016