Ultra Luxury Auto

ULTRA LUXURY AUTO

 

BENTLEY MULSANNE
Bentley Motors’un yeni modeli Bentley Mulsanne’ın iç mekân tasarımı için tam 4 yıl süren bir çalışma gerçekleştirildi. Bu, bir otomobilin iç tasarımı için harcanan en fazla süre olarak tarihe geçti. Tek bir otomobilin iç mekanının tamamlanması için bile 170 saatlik mesai harcanıyor. Mulsanne’da kullanılacak kaplamaların dayanıklılığının en gerçekçi şekilde değerlendirilebilmesi amacıyla, robotlar yerine çeşitli boy ve ağırlıktaki insanlardan oluşan ekip tarafından 20 binden fazla test yapıldı. Bentley Motors ustalarının araştırmaları, müşteri taleplerini deri kaplamaların kokusuna kadar karşılıyor. Yeni Mulsanne’da zengin ve olgun deri kokusunu yaratmak amacıyla geleneksel tabaklama işlemi yeniden uygulanıyor. iPod çekmecesi, torpido gözü, bagaj bölümü dâhil olmak üzere tüm eşya saklama bölümleri deri kaplı iken, Mulsanne’ın direksiyon simidinin etrafındaki elde dikilen deri süslemenin ortaya çıkması, iki günlük yoğun çalışma gerektiriyor.
MAYBACH
Maybach, Wilhelm Maybach ve oğlu Karl’ın kurduğu Alman bir motor şirketidir. Zeplinler için motor üreterek başlamışlar, ardından büyük ve lüks otomobiller de üretmişlerdir. II. Dünya Savaşında Alman panzerleri için de motor üretmişlerdir. Bugün, şirket merkezi Friedrichshafen’ve Daimler’in bir parçasıdır. İlk üretime geçtiğinde iki modeli (Maybach 57, Maybach 62) varken seriye eklenen 57s, 62s, Exelero ve Zeppelin modeliyle ürün gamı altıya çıkartılmıştır.

BMW 750i XDRIVE
Dört tekerlekten çekişli 750i xDrive, V12, 760i güçlendirilmiş ve ActiveHybrid 7. Hem standart hem de uzun dingil mesafesi içinde sürümleri mevcut olacak. 760 ikiz turbo, yeni 6 litrelik V12 motor ile doğrudan yakıt enjeksiyonu alır. Çıkışı 544 beygir gücü ve azami tork bunu tüm £ 553 ft, bunu tüm £ 553 m tüm yol kadar 5.000 RPM 1.500 den teslim edilir. 760 BMW ilk 8 ileri otomatik şanzımana ev sahipliği yapacak ve BMW’s cephanelik tüm konfor ve rahatlık özellikleri alacak, hava süspansiyon dahil olmak üzere, dört bölgeli iklim kontrol, gece görüş. ActiveHybrid 7 4,4 litre twin turbo V8 ile otomatik stop işlevsellik ve bir lityum iyon batarya kullanır. BMW 60-4, 8 saniye içinde hızlandıracak ActiveHybrid 7 diyor.
JAGUAR XJ
Büyük ve lüks bir spor aracın nasıl olması gerektiğine dair ön yargılarınızı bir kenara bırakmaya hazırlanın. Havacılık sektöründen esinlenerek alüminyum teknolojisi ile üretilen yeni XJ, geniş arabaların daha muhafazakâr veya sade olması gerektiği fikrine kafa tutuyor. Yeni XJ kuşkusuz, heyecan veren yeni tasarım anlayışımızın en karşı konulmaz ve en kendinden emin yorumunu ifade ediyor.

MERCEDES S500 4 MATIC
Otomobilin donanımında ABS, ESP, PRE-SAFE, çekiş kontrol sistemi, önde çift hava yastığı ve 4 kapıda yan hava yastıklarıyla ön ve arka perde hava yastıkları, çift bölgeli otomatik klima, active body control ve AirMATIC (adaptive independent ride) süspansiyon sistemi, KEYLESS-GO (anahtarsız çalıştırma), long versiyonda yatırılabilen arka koltuklar, 7G-TRONIC otomatik şanzıman, çok fonksiyonlu direksiyon simidi, adaptif hız sabitleme sistemi DISTRONIC PLUS, gece görüş sistemi, ısıtmalı havalandırmalı ve masaj sistemli ön koltuklar, Harman Kadron ses sistemi gibi birçok lüks ya da güvenlik donanımı bulunuyor. S serisi, sınıfında şu an için kendisine diş gösterecek rakibi olmayan, istediğiniz zaman bir limuzin, istediğiniz zaman tam bir GT olabilen mükemmel bir otomobil.

haberrevizyon eylül 2012 otomobil 2 haberrevizyon eylül 2012 otomobil 1

HABER REVİZYON DERGİSİ EYLÜL 2012