Yaralar Sarılıyor

İsrail’in saldırılarında yaralandılar, tedavi için Türkiye’ye getirildiler.

 

Sağlık Bakanlığı Gazzeli yaralıların sağlıklarına kavuşmaları için tüm imkanları seferber etti. Tedavileri tamamlananlar evlerine dönmeye devam ediyor. Diğer yandan yeni yaralılar getirilmeye devam ediyor. Son olarak İzmir’e 17 yaralı daha getirildi.

Ülkemize şimdiye kadar 123 yaralı, 112 refakatçi getirildi.

Bir Filistin vatandaşı hayatını kaybetti. 45’nin tedavisi tamamlanarak taburcu edildi. Bunlardan 41’i ülkesine döndü, 4’ü ise misafirhanelerde ağırlanıyor.

Türkiye’nin sefkat eliyle sağlıklarına kavuşan Gazzeliler, ülkemizde gördükleri ilgiden memnuniyetlerini dile getirerek, tüm Türk halkına teşekkür etti.

Taburcu edilen hastalarımızdan bir yaşındaki İbrahim S.F. Abuhamad’ın dedesi Fayez S.M. Abuhamad: “Memnuniyetimizi anlatacak kelime bulamıyoruz.

Devletinizden, Türk milletinden ve hastanede çalışan tüm sağlık ekibinden ve sizlerden Allah razı olsun, şükranlarımızı sunarız’ diye konuştu.

Sağlık Bakanlığı’nca ambulans uçaklarla Filistin’den getirilen diğer Gazzeli yaralıların tedavisine ise devam ediliyor. Ankara, İstanbul, Afyon ve İzmir’deki hastanelerimizde tedavi gören 77 yaralının dağılımı ve son duruma ilişkin bilgiler şöyledir.

Ankara : 19 İstanbul : 11 Afyon : 11 İzmir : 36

Olmak üzere 77 yaralının tedavileri devam etmektedir. Yaralıların genel durumu iyi.

Haber Revizyon 2014 KASIM gazze

 

HABER REVİZYON DERGİSİ KASIM 2014