Yılbaşı Kervanı

Absürttün tartışması absürttür. Bu sözü bilmeyenler için: “Saçmalığın tartışması saçmalıktır” demektir. Bu söz kimin? Bendenizin efendim. Saçlığı tartışmaya girdiğinizde, saçmalık bataklığına doğru kayarsınız da farkında bile olmazsınız.

Yılbaşı bizim değil, kutlamayalım diyenlere, ben de: Uçaklar, arabalar, füzeler, antibiyotikler, hastalıkların teşhis makinaları, tedavi yöntemleri, yeni buluşlar her neyse, onlar da bizim değil, kullanmayalım dediğinizde, absürdü tartışıyorsunuz demektir ki, absürde yardımcı olursunuz.

İnsan Tanrı’nın yeryüzündeki elidir. İyi yaparsa tanrılaşır, kötü yaparsa yaradılışa nankörlük eder. Bu sözü kim söylemiş? İzlinizle onu da ben söyledim.

Diyorlar ki, ilerlemiş toplumlarda, iyilerini alalım kötülerini almayalım. İyi be!.. Bu pazarlık karpuz sergisinde geçer. Karpuz alırken bile, elalemin adamı bunu sana seçtirmez. 3 milyar euro’yu verir ama, 2 milyon zavallı perişan Müslümanları besleme bahanesiyle, kamburunu da sana yükleyiverir.

Boşverin onları değerli okurlarım, kendinize göre, senede bir gün bile olsa, insan olmanın sevincinin tadını çıkarın, eğlenin gülün, ama uygarca, hak bilircesine ve de saygıyla.

Benden sizlere saygı ve sevgilerle, bir öneri daha: “Asla beyninizin mumyalanmasına izin vermeyin”. Örneğin; futbol da bizim değil, dahası günah sayılır. Ya statların onca ve çılgınca dolgunluğuna ne demeli? Ne diyeceğiz kervan yürüyor.

Haber Revizyon 2016 ocak haydar dümen

 

HABER REVİZYON DERGİSİ OCAK 2016